Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Tab Zyra: Si të rezervoni grupet e konfigurimit në Office Tab?

Nëse e dini se si ta hapni shpejt ose mbyllni një grup dokumentesh ose skedari me Office Tab-in Favoritet do të përmirësojë efikasitetin e punës tuaj. Nëse doni të dini se si të përdorni Favoritet tipar, ju lutem lexoni ky dokument. Ju do të mësoni si të rezervoni dhe të rivendosni cilësimet e grupit me Office Tab nga ky artikull.

Cilësimet e grupit të kopjimit në Office Tab

Vendosja e grupit të importit në Office Tab


Cilësimet e grupit të kopjimit në Office Tab

Nëse keni krijuar dhe përdorur shumë grupe për të menaxhuar dokumentet ose skedarët në Office Tab, mund të kopjoni me shpejtësi të gjitha grupet para se të përditësoni versionin më të fundit ose ta transferoni softuerin në një kompjuter të ri. Ju mund të grupeve rezervë si më poshtë:

1. click Tab Zyra > Rikthim > Eksporti i preferuar i faksit të preferuar të eksportit / Export, shihni screenshot:

shënim: Në Office 2003, ju lutemi klikoni butonin djathtas, dhe pastaj klikoni Favoritë> Rikthim> Eksportimi i Favorit të Faksit të Preferuar, shihni screenshot:

2. Pas klikimit Eksporto Word Favorite komanda, ajo do të shfaqë një dritare siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

Bakshish: Nëse keni nevojë të transferoni rezervë të grupit në një kompjuter të ri, ju lutemi kontrolloni Përfshi skedarët opsion. Nëse ky opsion është i kontrolluar, do të eksportojë të gjitha dokumentet ose skedarët brenda kopjes rezervë, kështu që nuk keni nevojë t'i zhvendosni manualisht ato dokumente ose skedarë në një kompjuter të ri. Ju vetëm duhet të importoni backup grupin në kompjuterin tuaj të ri me Office Tab.


Vendosja e grupit të importit në Office Tab

Nëse keni eksportuar cilësimet e grupit, shpejt mund ta importoni atë si më poshtë:

1. click Tab Zyra > Rikthim > Import Favories, shihni screenshot:

shënim: Në Office 2003, ju lutemi klikoni butonin djathtas, dhe pastaj klikoni Favoritë> Favorizimi i importit, shihni screenshot:

2. Pas klikimit Importo Favoritet komandë, një kuti diglog është shfaqur jashtë, ju lutem klikoni shfletoj butonin për të zgjedhur skedarin e kopjimit, shihni screenshot:

Bakshish: Nëse keni eksportuar grupin që përfshin dokumentin ose skedarët, ju lutemi kontrolloni Përfshin dosjet mundësi për të importuar ato dokumente ose skedarë të këtyre grupeve.

3. Pastaj kliko OK button, në popped jashtë Tab Zyra dialog, zgjidhni një opsion sipas nevojës, shihni screenshot:

shënim: Nëse dokumentet ose skedarët tashmë ekzistojnë në të njëjtin vend të skedarit të kompjuterit tuaj, duhet të vendosni nëse do të importoni dhe zëvendësoni dokumentet ekzistuese ose skedarët duke importuar ato nga kopja rezervë.


Përdorimi i Tabs në aplikacionet e Microsoft Office si Firefox, Chrome dhe IE 10!

Gjykim i lirë në ditët 30| Bleni tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.