Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Office Tab: Si të filloni menjëherë pas instalimit?

Pas instalimit të softuerit, ju lutemi hapni aplikacionet e Microsoft Office Word, Excel ose PowerPoint.

Ju do të shihni se ka një tab bar si tregohet në screenshots më poshtë.

Tab Zyra në Word 2016:

doc të filloni 2

Tab Zyra në Excel 2016:

doc të filloni 1

Tab Zyra në PowerPoint 2016:

doc të filloni 3

Këshilla:

Tab 1.Office është tërësisht në përputhje me Microsoft Office 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe Office 365. me Tab Zyra paketë, ju do të keni skeda në Fjalë, Lë pas dhe PowerPoint. Me Ndërfaqja e Office Tab paketë, ju do të keni skeda në Fjalë, Lë pas, PowerPoint, Projekt, Botues, Visio dhe Qasja.

2.Ju gjithashtu mund të vendosni tab bar në të majtë, të drejtë ose më poshtë si keni nevojë.

Kliko Mundësitë e Qendrës për të shfaqur Opcionet dialog, dhe nën Përgjithshme & Pisikë tab, zgjidhni një pozicion që dëshironi të vendosni shiritin e skedës nga Zgjidh pozicionin e shiritit të tab drop down list.

doc të filloni 4 shtënë arrow drejtë doc të filloni 5
Shfaq tabin e skedës në të majtë
doc të filloni 6
Shfaq tabin e tabs më poshtë
doc të filloni 7
Afishoni tabin e skedës në të djathtë
doc të filloni 8

Përdorimi i Tabs në aplikacionet e Microsoft Office si Firefox, Chrome dhe IE 10!

Gjykim i lirë në ditët 30| Bleni tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.