Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Kutools за Excel 19.00 HOT

300 + Моќни карактеристики што мора да ги имате во Excel

Kutools-for-Excel

Kutools for Excel е моќен додаток кој ве ослободува од извршување на одземаат многу операции во Excel, како што се комбинација на листови брзо, спојување на клетки без губење на податоци, залевање на само видливи ќелии, броење на клетки по боја и така натаму. 300 + моќни карактеристики / функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 или Office 365!

Прочитај повеќе Превземи Купи сега

Канцеларија јазиче 13.10HOT

Додавање интерфејс за јазичиња за Office

Канцеларија јазиче

Овозможува прелистување, уредување и управување со апликации на Microsoft Office. Можете да отворите повеќе документи / датотеки во еден прозорец со јазичиња, како што се користење на прелистувачот IE 8 / 9 / 10, Firefox и Google Chrome. Компатибилен е со Office 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 или Office 365. Демо

Прочитај повеќе Превземи Купи сега

Kutools за Outlook 10.00НОВА

100 + Моќни карактеристики за Outlook

Kutools-for-Outlook

Kutools for Outlook е моќен додаток кој ве ослободува од одземаат многу време операции што повеќето корисници на Outlook мора да ги извршуваат секојдневно! Тоа може да ви заштеди време од користење на Microsoft Outlook 2019, 2016, 2013, 2010 или Office 365!

Прочитај повеќе Превземи Купи сега

Kutools за Word 8.90НОВА

100 + Моќни карактеристики за Word

Kutools-for-Word

Kutools for Word е моќен додаток кој ве ослободува од одземаат многу време операции кои повеќето од Word корисниците треба да ги извршуваат секојдневно! Тоа може да ви заштеди време од користење на Microsoft Word / Office 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 или Office 365!

Прочитај повеќе Превземи Купи сега

Класично мени за Office

Враќање на вашите познати менија

Го враќа стариот изглед и менијата на Office 2003 до Microsoft Office 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 или Office 365. Не губи време во наоѓање команди на новата лента. Лесно да се распореди на сите компјутери во претпријатија и организации.

Прочитај повеќе Превземи Купи сега

Пополнете празно клетки со вредност погоре или 0 во Excel

Ние генерално ја користиме функцијата за пополнување на Excel за да ги пополниме празно клетките во изборот. Сепак, тој ќе ги пребрише постоечките податоци во изборот и ќе го копира форматирањето во празно клетки. Но Kutools за Excel's Пополнете празни ќелии ќе ви помогне да наполните само празно клетки во изборот без да влијаете на постоечките податоци или форматирање на копирање. Со Пополнете празни ќелии алатка, можете брзо да ги пополните празни ќелии во опсег на следниов начин:

Пополнете ги празните клетки со 0

Пополнете ги празните ќелии со вредност погоре, подолу, лево или десно

Пополнете ги празните клетки со линеарни вредности, од врвот надолу или од лево кон десно


Кликнете Kutools >> Вметнете >> Пополнете празни ќелии. Погледнете слики од екранот:

шут пополнете празно клетки 001 стрелка-голема shot-fill-blank-cells2

Пополнете ги празните клетки со 0

1. Изберете го опсегот во кој ќе пополнувате празно клетки со 0.

2. Наведете Фиксна вредност опција во Пополнете со секција и внесување на 0 во Пополнета вредност кутија. Погледнете го екранот:

3. клик OK or Применуваат. Сите празни ќелии се полни со 0. Погледнете го екранот:

shot-fill-blank-cells8


Пополнете ги празните ќелии со вредност погоре, подолу, лево или десно

1. Изберете го опсегот во кој ќе ги пополнувате празно клетките со постоечките вредности.

2. Во Пополнете празни ќелии дијалогот, наведете Врз основа на вредности опција во Пополнете со секција и одберете еден тип (долу, горе, десно или лево) од Опции ти треба. Погледнете го екранот:

3. клик OK or Применуваат. (Ако кликнете OK, дијалоговото поле ќе се затвори, и ако кликнете Apply, дијалогот нема да се затвори, а вие може да правите и други операции) Празните ќелии се пополнети со горната вредност. Погледнете го екранот:

Забелешки:

1. Оваа алатка нема да ги пребрише постоечките вредности во изборот.

2. Оваа алатка нема да го копира секое форматирање во празни ќелии во изборот, како боја, задебелен фонт, итн.


Пополнете ги празните клетки со линеарни вредности, од врвот надолу или од лево кон десно

1. Изберете го опсегот во кој ќе ги пополнувате празно клетките со линеарни вредности.

2. Наведете Линеарни вредности опција во Пополнете со секција и изберете го нискиот формат на вредностите на лагер (од горе до долу или од лево кон десно), видете го екранот:

3. клик OK or Применуваат. Сите празни ќелии се пополнети вредности од врвот до дното. Погледнете го екранот:

Забелешки:

1. Оваа опција само ќе ги пополни празно клетките помеѓу ќелиите што содржат податоци во истите колони или редови.

2. Ако треба да ги пополните линеарните вредности во редови, треба да го наведете Форма лево надесно опција; ако треба да ги пополните линеарните вредности во колоните, треба да го наведете Од врвот до дното опција.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

Функционални туторијали