Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да додадете табулаторот на програмер на Лента во Outlook?

Стандардно, јазичето на развивачот не се појавува на лентата во Microsoft Outlook. Сепак, тешко е да се запишат / да се извршуваат макроа, да се изберат форми или дизајнирачки форми, ако не конфигурирате да го покажат табулаторот за развивач. Оваа статија е да ве натера да го додадете табулаторот за развивач на лента во Microsoft Outlook.

Додај табулатор на програмер на лента во Outlook 2010 и 2013

Додај табулатор на инвеститорот на Лента во Outlook 2007

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурДодај табулатор на програмер на лента во Outlook 2010 и 2013

За да додадете табот на програмер на лента во Microsoft Outlook 2010 и 2013, направете го следново:

Чекор 1: Кликнете на датотека јазичето и Опции копчето во Outlook 2010 / 2013.

Чекор 2: Во Опции за Outlook дијалог прозорецот, кликнете на Прилагодете ја лентата на левиот бар.

Чекор 3: Во десниот дел, одберете го Главни јазичиња во Прилагодете ја лентата кутија.

Чекор 5: Проверете го Инвеститорот ставка. Погледнете го погонот на екранот.

Чекор 6: Кликни OK.

Потоа ќе се вратите на главниот изглед на Microsoft Outlook, и можете да го видите Инвеститорот Јазичето се додава на Лентата.


стрела сино десен меурДодај јазиче за програмер во прозорецот за пораки / назначување / контакт на Outlook 2007

Иако е невозможно да се прикаже главниот интерфејс на лентата во Outlook 2007, можеме да го додадеме табулаторот Developer во прозорецот за порака, прозорецот за назначување, прозорецот за контакти итн. Еве го примерот со прозорецот Message, на пример.

Чекор 1: Направете нова е-порака со кликање на датотека > нови > Пошта порака.

Чекор 2: Кликнете на Копче за Office во горниот лев агол> Опции на уредникот во прозорецот Message.

Чекор 3: Во появувањето на дијалогот Опции за уредување, кликнете на популарни во левата страна, проверете ја опцијата Прикажи го јазичето за развивачи во лентата, и кликнете на OK копче. Погледнете го снимениот екран подолу:

doc-developer-tab-4Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    TERRENCE · 2 years ago
    THANKS SO MUCH, FINALLY, I knew it was here in 2007 but I couldn't seem to find it. Not much info on the net about outlook 2007 anymore.