Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да печатите е-пошта само без насловот и корисничкото име во Outlook?

Нормално ќе ја испечати целата содржина на е-пошта во Microsoft Outlook, вклучувајќи го и насловот, телото и друго. Некогаш можеби ќе сакате да го скриете насловот на е-пораката за време на печатењето, заради чување доверлива или друга цел. И овој напис е туторијал за тоа како да се испечати телото и заглавието на е-порака, и како да се печати само телото на е-порака без неговите заглавија (вклучувајќи го и корисничкото име на врвот) во Microsoft Outlook лесно.

Печати е-пошта без насловот на пораката со функција за одговор

Печати е-пошта без насловот и корисничкото име со функцијата "Преглед во преглед"

Печати е-пошта без насловот и корисничкото име со Kutools за Outlook

Едноставно печатете е-пошта без насловот на пораката и корисничкото име, меѓутоа вклучувајkи ја позадината во Outlook

Како што знаете, при печатење на е-пошта во Outlook, ќе испечати и заглавјето на е-поштата и телото на е-пошта како што гледате во прозорецот Message или Reading Pane. Освен тоа, обично го додава вашето корисничко име над насловот на пораката. Еве, сакам да го запознаам одличното Напредно печатење карактеристика на Kutools for Outlook, која ви овозможува да испечатите тело на пораки од е-пошта само без заглавието на пораката и корисничкото име и да ја задржите позадината во Outlook. Кликни за бесплатен пробен период од 60-ден без ограничување!
doc препорача печати 1

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Печати е-пошта без насловот на пораката со функција за одговор

Овој метод ќе ве води да го испечатите телото за пораки на е-пошта само со исклучок на заглавието на пораката со помош на функцијата Одговор во Outlook. Ве молиме направете го следното:

1. Изберете ја е-поштата што ќе ја печати без заглавие и кликнете Насловна > Одговори.

2. Сега се отвора прозорецот за одговор. Ве молиме отстранете ги информациите како прикажани следните слики:
(1) Отстранете ги примачите, предметот, прилозите од заглавието на пораката;
(2) Отстранете го заглавието за одговарање на врвот на телото за пораки.

3. Кликнете датотека > Печати. И сега ќе видите дека целото заглавие на пораката не се појавува во прегледот за печатење. Види го следниов screenshot подолу:

4. Одете напред за да наведете печатач колку што ви треба, а потоа кликнете на Печати копче. Види ја сликата на екранот погоре

5. Затворете го прозорецот за одговор без да ја зачувате е-поштата


стрела сино десен меур Печати е-пошта без насловот и корисничкото име со функцијата "Преглед во преглед"

Ако не сакате да го испечатите насловот на пораката за време на печатењето, направете го следново:

1. Двоен клик за да ја отворите е-поштата што ќе ја испечатите во прозорецот Message.

2. Кликнете Порака> Акции > Погледнете во прелистувачот.

3. Се појавува дијалог за предупредување. Ве молиме кликнете на OK копче.

4. Е-мејл пораката ќе се прикаже како веб-страница во вашиот стандарден веб прелистувач. Ве молиме кликнете датотека > Печати (или притиснете Ctrl + P клучеви) за да го отворите полето за дијалог Print.

5. Во полето за дијалог Print, изберете и конфигурирајте го вашиот печатач, а потоа кликнете на Печати копче.
Забелешка: Овој метод добро функционира за HTML-пораки. Ако вашата е-пошта е обичен текст или богат текст, треба да ја претворите во HTML пред печатење. Можете да конвертирате пораки во HTML (како прикажано подолу прикажаното екранот): (1) Двоен клик за да ја отворите е-поштата; (2) Кликнете порака > Опции > Уредете ја пораката; (3) Кликнете Форматирај текст > HTML. И потоа следете истите чекори што ги опишавме погоре за печатење на е-пошта без заглавие.


стрела сино десен меур Печати е-пошта без насловот и корисничкото име со Kutools за Outlook

Ако имате инсталирано Kutools for Outlook, можете да го примените Печати функција за лесно печатење на телото на порака на е-пошта само без насловот на пораката во Outlook. Ве молиме направете го следното:

Kutools за Outlook - Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 60 дена

1. Во пошта погледнете, отворете ја папката за е-пошта што ќе ја содржи е-поштата која ќе ја печати без насловот, одберете ја оваа е-пошта и кликнете Kutools > Напредно печатење. Погледнете го екранот:
doc печати пораки без насловот 001

2. Во дијалог прозорецот за напредно печатење, ве молиме проверете само Тело предмети опција во Печатената содржина секција и кликнете на Печати копче. Погледнете го екранот:
doc печати пораки без насловот 002

3. Во новиот дијалог за печатење, наведете го печатачот и кликнете на Печати копче.

И сега е испечатено само телото за пораки од избраната е-пошта.

Кликнете за да преземете Kutools за Outlook, 60-слободен ден без ограничување!

стрела сино десен меурДемо: Печати е-пошта без насловот и корисничкото име со Kutools за Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.