Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се користи просторот бар како еден клучните читање во Outlook?

За некои пораки, содржината е кратка, така што ќе можете да прочитате директно во Прозорецот за читање без двоен клик да го отворите. За многу Outlook корисници, тие имаат тенденција да читаат пораки во Outlook со лизгање на глувчето. Всушност, секогаш со користење на глувчето може да предизвикате непријатност за вашата рака. Во овој туторијал, ќе ви покажеме како да ја користите лентата за празно место за да ги читате вашите пораки без користење на глувчето.

Користете простор бар како читање на еден клуч во Outlook 2010 и 2013

Користете просторна лента како еднократно читање на копчиња во Outlook 2007

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурКористете простор бар како читање на еден клуч во Outlook 2010 и 2013

Во Outlook 2010 и 2013, можете да ја користите просторот за читање на пораки како што следува.

1. клик датотека > Опции.

2. Во Опции за Outlook дијалог прозорецот, кликнете пошта во левата лента, потоа кликнете на Прозорец за читање копчето во Погледи на Outlook секција. Погледнете го екранот:

3. Во Прозорец за читање дијалогот, проверете го Еднократно читање на копчињата користејќи простор бар поле, и кликнете на OK копче.

4. Кликнете на OK копчето во Опции за Outlook дијалог-кутија.

Од сега па натаму, можете да притиснете на лентата за празно место за да се движите надолу за да изберете пораки за читање во окното за читање.


стрела сино десен меурКористете просторна лента како еднократно читање на копчиња во Outlook 2007

Ако користите Outlook 2007, ве молиме да го направите следново.

1. клик алатки > Опции.

2. Во Опции дијалог прозорецот, одете на други јазичето, потоа кликнете на Прозорец за читање копче во Outlook панели секција.

3. Во Прозорец за читање дијалогот, проверете го Еднократно читање на копчињата користејќи простор бар кутија, а потоа кликнете на OK копче.

4. Кликнете на OK копчето во Опции дијалог-кутија.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.