Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да пребарувате листа на глобални адреси по презиме во Outlook?

Лесно е да пребарувате по презиме во контактна папка во Outlook, но дали знаете како да пребарувате контакт по презиме во Глобалната адреса? Оваа статија ќе ви ги покаже деталните чекори за да се постигне тоа.

Пребарувај листа на глобални адреси по презиме во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПребарувај листа на глобални адреси по презиме во Outlook

За да пребарувате контакти по презиме во листата на глобални адреси во Outlook, направете го следново:

1. клик Насловна > Адресар за да го отворите Адресарот.

Забелешка: Можете исто така да го отворите Адресарот со кликање на До, Ccили Bcc копче во пораката за компонирање.

Дијалог прозорецот за адресар, ве молиме изберете го Глобална адреса од Адресар паѓачката листа, и кликнете Напредно пребарување. Погледнете го екранот:

3. Во отстранувањето дијалог прозорецот Најдете, внесете го презимето кое ќе го пребарувате во Презиме поле, и кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Сега ќе видите дека контактот со наведеното презиме е пронајден во листата на глобални адреси. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.