Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го оневозможите забрзувањето на хардверската графика во Outlook?

Дали текстот е заматен во вашиот Outlook? Или Outlook работи бавно? Овие проблеми може да бидат предизвикани од забрзувањето на хардверската графика. Еве, оваа статија ќе ве води да го оневозможите хардверското графичко забрзување во Outlook лесно.

Оневозможете забрзување на хардверска графика во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурОневозможете забрзување на хардверска графика во Outlook

Можете лесно да го оневозможите забрзувањето на хардверската графика за вашиот Outlook со подолу чекори:

1. клик датотека > Опции за да го отворите полето за дијалог Outlook Options.

2. Во дијалогот Outlook Options, кликнете Напредно во левата лента, а потоа проверете ја опцијата Оневозможи хардверска графика за забрзување во Покажи секција. Погледнете го екранот:

3. Кликнете на OK копчето за затворање на полето за дијалог Outlook Options.

Досега, забрзувањето на хардверската графика е оневозможено во вашиот Outlook веќе.

Забелешка: Нема Оневозможи забрзување на хардверска графика опција во Outlook 2007.


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.