Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да извезуваме пораки до Excel со датум во Outlook?

Во Outlook, можеме да извезуваме папка како CSV-датотека и потоа да ја претвориме во Excel-датотека. Но, дали некогаш сте се обиделе да извезувате пораки до Excel врз основа на временски период? Еве овој напис ќе ги воведе методите за извоз на пораки од Outlook до Excel со датумот.

Извоз на пораки до датотека Excel со датум

Извоз на пораки за одделување на датотеките на Excel со датум добра идеја3

Зачувување или извоз на повеќе пораки до други фатални датотеки (PDF / HTML / WORD / EXCEL) во Outlook

Понекогаш, можеби ќе сакате да ги зачувате или изнесете е-пораките во папка како други датотеки со формат, како што се датотеки PDF, Word или Excel во Outlook. Во Outlook, ниту една од функцијата Save as и Export не може да се справи со оваа работа. Сепак, Kutools за Outlook's Save as file алатка може да извезува повеќе пораки во папка како датотеки со повеќе формати одеднаш. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc извоз на е-пошта до msg 8
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Извоз на пораки до датотека Excel со датум

Во Outlook, можете да наведете е-пошта врз основа на временскиот опсег од пребарувањето, потоа директно да ги копирате и залепите во Excel.

1. Одберете ја наведената папка од која ќе извезувате е-пораки, внеси критериуми за пребарување received:8/20/2017..1/29/2018 во Instant Search кутија, а потоа кликнете Search > Current Folder за да го одредите опсегот на пребарување. Погледнете го екранот:
doc извоз emai во временски период 1

Забелешка: Во критериумите за пребарување добиени: примени: 8 / 20 / 2017..1 / 29 / 2018, 8 / 20 / 2017 и 1 / 29 / 2018 одлучуваат за одреден временски период во кој ќе извезувате е-пошта во рамките, и можете да ги промените ти треба.

2. Потоа притиснете Ctrl + A за да ги изберете сите котација на е-пошта, и потоа притиснете Ctrl + C да ги копирате.
doc извоз emai во временски период 2

3. Отворете го Excel и одберете една ќелија од лист, притиснете Ctrl + V за да ги вметнете пораките. Сега предметот, големината и другите информации од секоја е-пошта се додаваат во работниот лист.
doc извоз emai во временски период 3

4. клик File > Save за да ја зачувате датотеката Excel колку што ви треба.


Извоз на пораки за одделување на датотеките на Excel со датум

Ако сакате да извезувате е-пораки како одделни датотеки на Excel врз основа на опсегот на датуми, можете да аплицирате Kutools за Outlook"S Save as File алатка за решавање на оваа работа.

Kutools за Outlook, Вклучува 20 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

1. Тип received:8/20/2017..1/29/2018 во Instant Search поле за да ги наведе сите е-пораки примени во временскиот опсег 8 / 20 / 2017-1 / 29 / 2018.
doc извоз emai во временски период 4

2. Оди напред да притиснете Ctrl + A за да изберете сите котација на е-пошта, и кликнете Kutools > Save as File. Погледнете го екранот:
doc извоз emai во временски период 5

3. Во Save message as other files дијалог, изберете една папка за да ги зачувате извозните датотеки, проверете Excel format опција во Select save file format секција.
doc извоз emai во временски период 6

4. клик Ok.

5. Сега се појавува дијалог-кутија и покажува колку пораки се зачувани Ве молиме кликнете на OK копчето за да го затворите.
doc извоз emai во временски период 7

Сега сите пораки во временскиот опсег се зачувани како одделени датотеки на Excel.
doc извоз emai во временски период 8Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.