Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се појавуваат сите е-пошта во стандардниот изглед во Outlook?

Додека ја користите Outlook 2013 или повисока верзија, RE прозорецот се прикажува во Панелот за читање, ако одбереш е-пошта во листата на пораки за да одговорите. Не е погодно за повеќето корисници на Outlook да одговараат на електронските пораки, па затоа треба рачно да го отворат РЕ прозорецот за понатамошна употреба. Оваа статија зборува за конфигурирање на Outlook опциите за да секогаш pop-up е-пошта одговори стандардно во Outlook.

Секогаш pop-up сите е-мејл одговори стандардно во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Секогаш pop-up сите е-мејл одговори стандардно во Outlook

Ве молиме да го направите следното, за да секогаш се појавуваат сите е-пошта од стандардните во Outlook.

1. клик датотека > Опции.

2. Во Опции за Outlook прозорецот, кликнете на пошта во левата страна, проверете го Отворете одговори и напред во нов прозорец кутија во Одговори и напред секција, а потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Од сега па натаму, кога ќе одбереш е-пошта во листата на пошта за да одговорите, RE прозорецот ќе се појавува стандардно.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Phil · 3 months ago
    진짜 짜증났는데, 감사합니다.