Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги отстраните дупликатните прилози во Outlook пораките?

Општо земено, може да добиете некои пораки со дупликат додатоци во Outlook кои ќе ја окупираат меморијата. Оваа статија воведува два начина да се отстранат дупликат прикачувања во Outlook.

Отстранете ги двојните прилози рачно

Отстрани двојни прилози од Kutools за Outlookдобра идеја3

отстрани ги сите дупликати контакти од една или повеќе папки за контакти во перспектива

Во понекогаш, можеме повторно да ги додаваме истите контакти, како може да ги отстраниме дупликатните контакти од една или повеќе папки на контакти? Kutools за Outlook's Duplicate Contacts функцијата може брзо да ги отстрани или спои дупликатите контакти врз основа на е-пошта, полно име или други критериуми од една или повеќе папки за контакти. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликати контакти 1
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Отстранете ги двојните прилози рачно

Во Outlook, нема вградена функција која може да ги пронајде дупликатните прилози и да ги отстрани, можете само да ги отстраните двојните прилози еден по еден.

Десен клик на прилогот што сакате да го отстраните и одберете Отстрани го прилогот од контекстното мени.
doc отстрани дупликат прилог 1

И кликнете Отстрани го прилогот во отстранување на дијалог за потврдување.
doc отстрани дупликат прилог 2


Отстрани двојни прилози од Kutools за Outlook

Всушност, можете да ги отстраните дупликатните прилози со пребарување на дупликатните пораки кои ги содржат истите предмети, телата и прилозите, потоа отстранете ги дупликатните пораки. Но, како може да ги отстраните дупликатните пораки што е можно побрзо во Outlook? Kutools for Outloo"S Duplicate Emails може да ви направи убава услуга.

Kutools for Outlook , Вклучува 20 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. клик Kutools > Duplicate Emails.
doc отстрани дупликат прилог 3

2. Во Duplicate emails дијалог, проверете ги папките што сакате да ги најдете дупликатните пораки и одберете All selected folders or Same folder од паѓачката листа на Find duplicates in.
doc отстрани дупликат прилог 4

Совет: Ако одберете All selected folders од Find duplicates in паѓачката листа, ќе ги спореди и отстрани дупликатните пораки низ папките, ако провериш Same folder, ќе ги спореди и отстрани дупликатните пораки во истата папка.

3. клик Избришете, тогаш се пронајдени сите дупликати пораки и се наведени во Duplicate emails дијалог.
doc отстрани дупликат прилог 5

4. клик Избришете, и дијалог се појавува за да ви го каже бројот на отстранети дупликати пораки.
doc отстрани дупликат прилог 6

5. клик OK > Излези да ја завршите и да ја напуштите функцијата.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.