Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги видите информациите за заглавија на е-пошта во Outlook?

Дали некогаш сте се обиделе да ги видите информациите за заглавија на е-пошта во Outlook? На пример, за да ја видите вистинската адреса на испраќачот, јазикот или други информации. Овде ви кажувам како да ги видите информациите од заглавието на е-мејл во Outlook.

Преглед на информации за заглавија на е-пошта

отстрани ги сите дупликати контакти од една или повеќе папки за контакти во перспектива

Во понекогаш, можеме повторно да ги додаваме истите контакти, како може да ги отстраниме дупликатните контакти од една или повеќе папки на контакти? Kutools за Outlook's Duplicate Contacts функцијата може брзо да ги отстрани или спои дупликатите контакти врз основа на е-пошта, полно име или други критериуми од една или повеќе папки за контакти. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликати контакти 1
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Преглед на информации за заглавија на е-пошта

Во Outlook, можете да ги видите информациите за заглавието во прозорецот Properties.

1. Отворете ја е-поштата што сакате да ја видите нејзината информација за заглавието, а потоа кликнете датотека > Информации > Својства.
doc погледнете го заглавието на е-поштата 1

2. Во Својства прозорец, одете Интернет заглавија секција, повлечете ја лизгачката лента за да ги видите сите заглавија.
doc погледнете го заглавието на е-поштата 2

Или можете да кликнете на иконата со стрелка во Табот група под порака јазичето за брзо да се отвори Својства дијалог.
doc погледнете го заглавието на е-поштата 3Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.