Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги одбиете сите состаноци во иднина во Outlook?

Претпоставувајќи дека сте го создале или прифатиле состанок за појавување во Outlook, како можете да го одбиете целото наредно појавување што не ви треба повеќе на овој состанок врз основа на одреден датум? Можете да го следите методот во оваа статија за да го направите лесно.

Одбијте ги сите состаноци или состаноци во иднина во Outlook


Одбијте ги сите состаноци или состаноци во иднина во Outlook

Ве молиме да направите следниов за да ги намалите сите состаноци или состаноци во иднина во Outlook.

1. Отворете го календарот, двоен клик за да го отворите состанок за кој сакате да го одбиете идното појавување, и во Отвори повторувачки ставки дијалог прозорецот, одберете го Целата серија опција потоа кликнете на OK копче.

2. Во Серија за состаноци прозорецот, кликнете на Повторување копче. Погледнете го екранот:

3. Во Повторување на назначувањето дијалог прозорецот, одберете го Крај на опција во Опсег на повторување секција, внесете датум пред идната средба ќе одбиете во серијата, а потоа кликнете на OK копче.

4. Потоа кликнете на Испрати ажурирање копче за испраќање на изменетиот состанок. За прифатената покана за состанок, игнорирајте го овој чекор.

Сега сите идни појавувања на овој состанок надвор од 2018 / 8 / 10 се одбиени автоматски.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.