Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да проверите дали е-поштата е прочитана по испраќање на Outlook?

По испраќањето на е-пошта, можеби ќе сакате да проверите дали е-поштата е прочитана од страна на примачот. Овде, во Outlook, можете да проверите опција за справување со оваа работа.

Проверете дали е-поштата е прочитана по испраќањето

отстрани ги сите дупликати контакти од една или повеќе папки за контакти во перспектива

Во понекогаш, можеме повторно да ги додаваме истите контакти, како може да ги отстраниме дупликатните контакти од една или повеќе папки на контакти? Kutools за Outlook's Duplicate Contacts функцијата може брзо да ги отстрани или спои дупликатите контакти врз основа на е-пошта, полно име или други критериуми од една или повеќе папки за контакти. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликат contatcs
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Проверете дали е-поштата е прочитана по испраќањето

Во полето за порака, пред да испратите е-пошта, кликнете Опции табот, и проверете Барајте Прочитајте Потврда опција.
doc check e-mail беше прочитан 1

Кога примачот ќе ја добие е-поштата и ќе го отвори со двоен клик, a Microsoft Outlook дијалогот ќе се појави за да побара од примачот ако испрати потврда до испраќачот.
doc check e-mail беше прочитан 2

Ако примачот кликне Да, испраќачот ќе добие потврда вака:
doc check e-mail беше прочитан 3


Прелистување на јазичиња и уредување на повеќе документи за Word / Excel работни книги како Firefox, Chrome, Интернет Истражувај 10!

Може да бидете запознаени да гледате повеќе веб-страници во Firefox / Chrome / IE и да префрлате помеѓу нив лесно со кликнување на соодветните јазичиња. Еве, Office Tab поддржува слична обработка, која ви овозможува да пребарувате повеќе Word документи или Excel работни книги во еден прозорец на Word или Excel прозорец, и лесно да се префрлате помеѓу нив со кликнување на нивните јазичиња.
Кликни за бесплатен пробен период на Office Tab!

Пребарувајте повеќе документи во еден прозорец како Firefox


Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.