Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го напуштите OUTLOOK.EXE секогаш да работи во позадина кога ќе излезете од Outlook?

Нормално, кога ќе кликнете на копчето Затвори во прозорецот Outlook, Outlook ќе биде директно затворен. Но, понекогаш само сакате да го минимизирате или скриете Outlook прозорецот со примање порака како и обично. Како можете да направите за да го оставите Outlook секогаш да работи во позадина кога ќе излезете? Методи во оваа статија може да ви помогнат.

Оставете Outlook да работи во позадина кога се крие со Hide When Minimized feature


Скриј го прозорецот Outlook кога е минимизиран со Hide при минимизирана функција

Ве молиме поставете како што следува за да ја скриете апликацијата Outlook во статусната лента кога е минимизирана.

1. Ве молиме одете во областа за известување на вашиот компјутер, пронајдете ја Outlook и кликнете со десното копче, а потоа овозможете го Скриј кога се минимизира функционира како прикажано подолу скриншот.

Потоа можете да го видите само Outlook само приказ во системската лента како што е прикажано на екранот подолу.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.