Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да испраќате пораки со висока или ниска важност во Outlook?

Во некои случаи, можеби ќе сакате да испратите е-пошта со висока важност за да потсетете приемникот брзо да се справи со е-поштата во Outlook. Всушност, постои вградена функција може да означи е-пошта со висока или ниска важност во Outlook.

Испрати е-пошта со висока или ниска важност


Испрати е-пошта со висока или ниска важност

1. Во сметката од која сакате да испратите е-пошта, кликнете Насловна > Нова е-пошта.
doc испрати емал со висока ниска важност 1

2. Во порака прозорецот, кликнете на порака јазичето, одете на Тагови група, овозможи Високо значење or Ниска важност како што ви треба.
doc испрати емал со висока ниска важност 2

Потоа уредувајте ја е-поштата и пратете како обично.

Кога ресиверот ја прими е-поштата, има висока важност или мала важност која се прикажува во поштенската листа како што е прикажано подолу.
doc испрати емал со висока ниска важност 3Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.