Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги нагласиме пораките врз основа на папката во резултатите од пребарувањето во Outlook?

Кога пребарувате електронски пораки во сите поштенски сандачиња, сите соодветни електронски пораки ќе бидат излистани, тоа ги прави резултатите од пребарувањето малку пренатрупани, бидејќи нема да идентификувате која папка на филтрираните ставки е прикажана подолу. За да ги означите е-пораките од одредена папка, можете да ги нагласите филтрираните пораки за извонредни. Оваа статија, ќе воведам корисен метод за решавање на оваа работа во Outlook.

doc код за боја во пребарувањето 1

Означете ги пораките врз основа на папката во резултатите од пребарувањето со функција за условно форматирање


Означете ги пораките врз основа на папката во резултатите од пребарувањето со функција за условно форматирање

на Условно Форматирање функцијата во Outlook може да ви помогне да ги нагласите пораките од одредена папка во резултатите од пребарувањето. Те молам направете го следново:

1. Откако ќе ги добиете резултатите од пребарувањето, кликнете Види > Погледнете ги подесувањата, Во Подесувања на напреден преглед дијалог прозорецот, кликнете Условно Форматирање копче, видете го екранот:

doc код за боја во пребарувањето 2

2. Потоа, во Условно Форматирање дијалог прозорецот, кликнете Додај копчето, а потоа впишете име за ова ново правило во име поле за текст, видете го екранот:

doc код за боја во пребарувањето 3

3. Потоа кликнете Фонт копче, и во Фонт дијалог прозорецот, изберете форматирање што сакате да ги истакнете е-поштата, видете го екранот:

doc код за боја во пребарувањето 4

4. Кликнете OK за да се вратите на претходниот дијалог, овој пат, ве молиме кликнете Состојба копче за да одат на филтри дијалог. Потоа кликнете Поле > Сите полиња за пошта > Во папка под Напредно табот, видете го екранот:

doc код за боја во пребарувањето 5

5. И внатре Состојба делот, изберете е (точно) опција, во Вредност поле, тип Испратени артикли. Потоа кликнете Додади го на листата за да се овозможи оваа напредна состојба.

doc код за боја во пребарувањето 6

Забелешка: Ако сакате да ги потенцирате елементите од папката Примени пор. Или од избришаните ставки, само треба да го внесете Inbox or Избришани ставки како што ви треба.

6. Потоа кликнете OK за да ги затворите дијалозите, сега, сите елементи што се наоѓаат во Испратена точка папката е обележана во резултатите од пребарувањето како што е прикажано на следнава слика:

doc код за боја во пребарувањето 7Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.