Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како автоматски да одговарате пораки во фиксен формат во Outlook?

Стандардно, Outlook секогаш ќе одговори со почетниот формат на примената е-пошта. Ако сакате да го промените форматирањето на e-mail одговорите и да го користите како стандардно форматирање на одговорите во иднина, можете да ги испробате методите во овој член.

Рачно менувајте го форматирањето на e-mail од одговор

Секогаш одговорете ги пораките во фиксен формат автоматски со Kutools за Outlook


Секогаш одговарајте порака во фиксен формат автоматски во Outlook:

Со Форматирање на фиксен одговор корист на Kutools за Excel, лесно можете да го промените стандардниот формат за одговарање во Outlook и секогаш да го користите автоматски во иднина. Погледнете го екранот:

Kutools за Word: со повеќе од 100 практични Word додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 30 дена. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Рачно менувајте го форматирањето на e-mail од одговор

Всушност, можете рачно да го промените форматирањето на е-пошта кога одговарате во Outlook. Ве молиме да го направите следново.

1. Отворете е-пошта и кликнете Одговори копчето под Насловна јазичето за да го одговорите.

2. Во прозорецот за е-пошта за одговор, одете на Форматирај текст табот, потоа изберете формат на е-пошта како што ви треба во Формат група. Погледнете го екранот:

3. Компонирање на вашата е-пошта и испратете го.

Сега е-мејлот е одговорено во наведениот формат.


Секогаш одговорете ги пораките во фиксен формат автоматски со Kutools за Outlook

Ако треба да поставите еден формат како стандарден формат за одговарање во Outlook и секогаш да го користите автоматски во иднина. На Форматирање на фиксен одговор корист на Kutools за Outlook може да ви направи услуга.

Kutools за Outlook : со повеќе од 20 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

1. клик Kutools > Форматирање на фиксен одговор > Постави Форматирање на Одговори. Погледнете го екранот:

2. Во Постави Форматирање на Одговори дијалог прозорецот, одберете форматирање одговор како што ви треба, и кликнете на OK копче. Потоа кликнете OK во следното појавување дијалог-кутија.

3. Сега треба да кликнете Форматирање на фиксен одговор > Овозможи форматирање на фиксен одговор да ја направат услугата да стапи на сила. Погледнете го екранот:

Од сега па натаму, кога одговарате на е-пораки, формат на порака секогаш ќе биде формат што сте го навеле во чекор 2.

Ако сакате да имате бесплатен пробен период за оваа алатка, одете на бесплатно симнете го софтверот прво, а потоа одете да ја примените операцијата според горните чекори.


Демо: Секогаш одговорете ги пораките во фиксен формат автоматски со Kutools за Outlook

Kutools за Outlook вклучува 20 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook. Слободно да се обидете без ограничување во 45 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.