Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги анализирате целосните заглавија на избраната е-пошта во Outlook?

Ако сакате да ги видите и анализирате интернет заглавјата на избраната е-пошта во Outlook, подолу методите ќе ви помогнат.

Погледнете ги целосните заглавија на избраната е-пошта во Outlook

Погледнете и анализирајте ги целосните заглавија на е-пошта во Outlook


Приказ и анализа на целосни заглавија на е-пошта во Outlook:

Со Анализатор за заглавија на Месефе корист на Kutools за Excel, лесно можете да ги видите и анализирате целосните заглавија на е-пошта во Outlook со еден клик. Погледнете го екранот:

Kutools за Outlook: со повеќе од 40 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Погледнете ги целосните заглавија на избраната е-пошта во Outlook

Можете да отидете во прозорецот со својства за да ги видите целосните заглавија на интернет на е-пошта во Outlook.

1. Двоен клик за да отворите е-пошта што ќе ги видите нејзините заглавија. Потоа кликнете порака > Опции за пораки во Тагови група. Погледнете го екранот:

2. Потоа Својства прозорецот се отвара и можете да видите дека информациите на заглавјата се наведени во полето за заглавија на Интернет како подолу скриншот:


Погледнете и анализирајте ги целосните заглавија на е-пошта во Outlook

на Анализатор на заглавија на пораки корист на Kutools за Outlook ви помага лесно да ги гледате и анализирате целосните интернет заглавија на е-пошта. Ве молиме да го направите следново.

Kutools за Outlook : со повеќе од 20 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

1. Изберете е-пошта што ќе ги видите нејзините заглавија, а потоа кликнете Kutools More > Анализатор на заглавија на пораки. Погледнете го екранот:

2. Тогаш a Анализатор на заглавија на пораки се појавува прозорец за дијалог кој содржи четири табулатори на заглавјето -Резиме, Испраќач заглавија, Други заглавија, Изворни податоци, можете да ги видите заглавјата под соодветните јазичиња колку што ви требаат.


Демо: Прикажете и анализирајте ги целосните заглавија на е-пошта во Outlook

Kutools за Outlook вклучува 20 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook. Слободно да се обидете без ограничување во 45 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.