Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се прикаже предупредување / забелешка за пренасочување на пораки додека одговарате на сите во Outlook?

Како што знаете, ако сте во полето BCC кога добивате порака во Outlook, другите приемници не можат да те видат, но ако случајно ја користите функцијата Одговори на сите да одговорите на пораките, ќе бидете изложени. Во оваа статија, јас се воведе алатка која може да ве предупредам, додека одговарање на сите на порака, ако сте во BCC поле во Outlook.

Прикажи предупредување за BCC со создавање правило

Прикажи предупредување за BCC од Kutools за Outlookдобра идеја3


Прикажи предупредување за BCC со создавање правило

Во Outlook, можете да го користите правилото за да се прикаже предупредување за BCC.

1. клик Насловна > Правила > Управувај со правила и предупредувања, потоа кликнете Ново правило undeПравила за е-пошта јазичето во дијалогот за појавување.
doc предупредување за bcc 1
doc предупредување за bcc 2

2. Во Правила волшебник дијалогот, одберете Примени правило за пораките што ги примам, Кликнете Следна.
doc предупредување за bcc 3

3. Во вториот прозорец кликнете Следна директно, се појавува дијалог за да ве потсетам дали продолжите, кликнете Да.
doc предупредување за bcc 4

4. Потоа, во третиот прозорец, проверете Доделено во категорија категорија полето за избор во Step1, потоа кликнете категорија in Step2 да се отвори Категории на бои дијалог, кликнете нови, даде име и изберете категорија категорија за оваа нова категорија.
doc предупредување за bcc 5

5. клик OK > OK > Следна, во четвртиот прозорец проверка освен ако моето име е во To или CC кутија Обележувач.
doc предупредување за bcc 6

6. клик Следна, задржи Вклучи го ова правило провери, кликнете Заврши. и кликнете OK во Правила и известувања прозорец.
doc предупредување за bcc 7

Сега кога сте примиле порака и во полето BCC, во прозорецот за пораки ќе се појави предупредување.
doc предупредување за bcc 8


Прикажи предупредување за BCC од Kutools за Outlook

Горенаведениот метод е малку комплексен и тежок, а во некои случаи, правилото не стапи на сила. Ако сакате лесно и ефикасно да се справите со оваа работа, треба само да го овозможите Предупредување за BCC корист на Kutools за Outlook.
Kutools for Outlook, Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

Кликнете Kutools > Предупредување за BCC за да ја овозможите оваа алатка.
doc предупредување за bcc 9

Отсега натаму, кога ќе аплицирате Одговори на сите or Одговори функцијата за да одговорите на порака која сте во полето BCC, се појавува предупредувачки дијалог за да ве потсетам. Кликни Одговори само да одговорите на испраќачот, кликнете Одговори на сите да одговорите на испраќачите и другите приемници.
doc предупредување за bcc 10Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.