Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да спречам одговор на сите / одговор / препраќање на примачи на е-пошта во Outlook?

Кога генерално испраќате порака, приемниците може да одговорат или да го препратат вашето испраќање. Но, понекогаш, можеби ќе сакате да ја спречите функцијата одговор на сите, одговор или препраќање да се користи за примачите на е-пошта. Еве го воведам методот за справување со оваа работа.

Спречете одговор на сите / одговор / препраќање на примачите на е-пошта

Одговори порака со оригинални прилози во Outlook

Како што сите знаеме, прикачените прилози ќе бидат отстранети од оригиналната порака кога ќе одговарате порака до примачот во Outlook. Ако сакате да одговорите на масажа со чување прилози, можете да се обидете Kutools за Outlook's Одговори со прилогот функцијата, таа може да одговори на една порака со оригиналните прилози, исто така, работи за сите messafe. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc одговор со прилог 1

док стрелка надолу
doc одговор со прилог 2
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Спречете одговор на сите / одговор / препраќање на примачите на е-пошта

За да се справи со оваа задача, најпрво можеби ќе треба да го прикажете јазичето Developer, а потоа да го направите следново:

1. Кликнете New Message за да го овозможите прозорецот Message.

2. Потоа кликнете Инвеститорот > Дизајнирајте форма.
doc prevet одговори на сите 1

3. Во Дизајн форма дијалог, одберете порака од листата, потоа кликнете Отворено.
doc prevet одговори на сите 2

4. Во прозорецот за прозорци, кликнете Опции табот, двојно кликнете на една алатка која сакате да ја оневозможите за да отидете на Од Acton Properties дијалог, одштиклирај Овозможи Обележувач.
doc prevet одговори на сите 3

5. клик OK. Ако сакате да го исклучите одговорот или препраќањето истовремено, повторете го чекорот за да ги оневозможите еден по еден.

6. Потоа кликнете Објави > Објавете форма како.
doc prevet одговори на сите 4

7. Потоа даде форма на име и приказ име.
doc prevet одговори на сите 5

8. клик Објави. Потоа затворете ги прозорците со кликање Затвори > Не.

Сега кога сакате да испратите е-пошта без да одговорите на сите / одговорите / препраќање на услугата, само треба да направите како што следува:

1. Овозможете сметка што ја користите, кликнете Инвеститорот > Изберете форма.
doc prevet одговори на сите 6

2. Во Изберете форма дијалог, одберете Библиотека за лични форми од Погледни во секција, потоа одберете ја формата што сте ја креирале во горните чекори.
doc prevet одговори на сите 7

3. клик Отворено, полето за порака се појавува, а потоа уредувајте ја пораката и испратете. Пораката не може да се одговори на сите или одговори или препраќаат од примателите.

Ако примателот примени дејството што го оневозможите, ќе се појави дијалог за потсетување.
doc prevet одговори на сите 8Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.