Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги отстраните промените во песните од Word документ?

Промените во песните се начин Microsoft Word да ги следи промените што ги правите во некој документ, но тие се вознемируваат кога испраќате документ. Следете ги следните чекори за да ги отстраните промените во песната

Отстрани ги промените во шифрата во Word 2003

Отстрани ја промената на патеката во Word 2007 / 2010

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Отстрани ги промените во шифрата во Word 2003

топла
Неверојатни! Користете ефикасни јазичиња во Word (Office) како Chrome, Firefox и New Internet Explorer!

Прочитај повеќе Бесплатно симнување

Чекор 1: кликнете Види >> Алатник >> Разгледување да прикажува функции за прегледување на лентите со алатки;

doc-remove-track-changes-1

Чекор 2: ако сакате да ги прифатите промените во песната, кликнете Прифати промена копчето >> Прифати ги сите промени во документот а потоа зачувајте го. Ако не го прескокнете на чекор 3;

doc-remove-track-changes-2

Чекор 3: кликнете Отфрли ги сите промени во документот и зачувајте го документот.

doc-remove-track-changes-3


стрела сино десен меур Отстрани ја промената на патеката во Word 2007 / 2010

Чекор 1: кликнете преглед таб;

doc-remove-track-changes-4

Чекор 2: ако сакате да ги прифатите промените во песната, потоа кликнете прифати >> Прифати ги сите промени во документот и потоа зачувајте го документот;

doc-remove-track-changes-5

Чекор 3: ако не сакате да ги прифатите промените во песната, потоа кликнете Отфрли >> Отфрли ги сите промени во документот и потоа зачувајте го документот.

doc-remove-track-changes-6
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

, а потоа кликнете Отфрли >> Отфрли ги сите промени во документот, а потоа зачувајте го документот.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.