Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да вметнете воден печат на одредени страници, наместо на сите страници во Word документ?

Вообичаено се користи воден печат за сите страници во Word документ. Ако сакате само да вметнете воден печат во одредени страници во Word документ, методите во оваа статија ќе ви направат услуга.

Вметнете воден жиг на одредени страници во Word документ

Вметнете прилагоден воден жиг на одредени страници во Word документ


Канцеларија јазиче - Прелистување, уредување и управување со повеќе документи во Word со јазичиња:

Office Tab го носи интерфејсот со јазичиња како што се гледа во прелистувачите како Google Chrome, новите верзии на Internet Explorer и Firefox во Microsoft Word. Тоа ќе да биде алатка за заштеда на време и неоправдана работа во вашата работа. Видете подолу демо:

Кликни за бесплатен пробен период на Office Tab!


Вметнете воден жиг на одредени страници во Word документ

Можете лесно да вметнете воден жиг на одредени страници во Word документ со следниве чекори:

1. Одете на страната на која ќе го примените воден печат, кликнете воден печат под дизајн табот, десен клик на воден печат, и одберете Вметни во моменталната позиција на документот од контекстното мени. Погледнете го екранот:

Сега избраниот воден печат веднаш се вметнува на тековната страница.


Вметнете прилагоден воден жиг на одредени страници во Word документ

Ако сакате само да вметнете прилагоден воден жиг на одредени страници наместо сите страници во Word документ, ве молиме да го направите следново.

1. Прво треба да креирате воден жиг кој ви е потребен и да го зачувате во Галерија на воден печат. Кликни дизајн > воден печат > Прилагоден Воден печат. Погледнете го екранот:

2. Во Печатен воден печат дијалог, прилагодете воден печат и кликнете на OK копче.

3. Двоен клик на делот заглавје на документот за да влезете во режимот за уредување на заглавието, а потоа кликнете за да го одберете воден печат на страницата. Погледнете го екранот:

4. По изборот на воден печат, кликнете дизајн > воден печат > Зачувајте ја селекцијата на Водениот знак Галерија. Погледнете го екранот:

5. Во никнуваат Крит Нова зграда Блок дијалог прозорецот, даде име на овој воден печат и кликнете на OK копче.

6. Одете во табулаторот "Headers & Footers Tools", кликнете на копчето Затвори го заглавието и подножјето.

7. Сега треба да ги отстраните сите водени знаци од документот со кликање дизајн > воден печат > Отстрани Воден печат.

8. Одете на страната со документи што сакате да го примените воден печат, кликнете дизајн > воден печат, десен клик на воден печат што го зачувавте сега и одберете Вметни во моменталната позиција на документот од контекстното мени. Погледнете го екранот:

Потоа, вообичаен воден жиг се вметнува во тековната страница одеднаш.Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.