Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да поставите водени букви во вертикална позиција во Word документ?

Вообичаено, воден печат може да биде вметнат само дијагонално или хоризонтално во документ како што е прикажано подолу. Ако сакате да направите водени марки вертикални во вашиот документ, не постои директен метод за решавање на проблемот. Еве, јас воведам малку трик за да го постигнете тоа рачно.

Поставете ги водени марки во вертикална положба рачно


Поставете ги водени марки во вертикална положба рачно

Овој дел ќе ви покаже малку трик за рачно поставување на водните знаци во вертикална положба. Ве молиме да го направите следново.

1. Отворете го документот Word содржи воден жиг кој ќе се смени во вертикален распоред.

2. Двоен клик на делот за заглавје на страницата за да влезете во режимот за уредување на заглавието.

3. Кликнете на воден печат за да го изберете, поставете го курсорот на зелената точка додека не се појави ротирачки знак.

4. Ротација на воден печат на вертикален распоред како што е подолу екранот:

5. Кликнете на Затвори го заглавјето и подножјето копчето под Алатки за наслов и подножја табот.

Потоа можете да видите постоечките водени букви во тековниот документ да се сменат во вертикален распоред како што е прикажано подолу прикажаното екранот.Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.