Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како брзо да се прикажуваат или кријат обележувачи во Word?

Во Word, обележувачите се стандардно скриени. Како брзо да ги покажете симболите за обележувачи во случај да ви треба да ги прикажете во документот? И како да ги скриете брзо додека не ви требаат да бидат прикажани кога сакате да ги скриете од документот?

Прикажи или скриј обележувачи во Word 2010 / 2013

Покажи или скриј обележувачи во Word 2007

Покажи или скриј обележувачи во Word 2003

Брзо прикажете или скриј обележувачи во Word со Kutools за Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Прикажи или скриј обележувачи во Word 2010 / 2013

топла
Неверојатни! Користете ефикасни јазичиња во Word (Office) како Chrome, Firefox и New Internet Explorer!

Прочитај повеќе Бесплатно симнување

Чекор 1: кликнете датотека табот, и кликнете опција ставка.

doc-show-hide-bookmarks-1

Чекор 2: кликнете Напредно јазичето, одете Прикажи ја содржината на документот, проверете Прикажи обележувачи за да се прикажат обележувачи во документот и да се одберат за да ги сокријат. Кликни OK за да ја зачувате вашата поставка.

doc-show-hide-bookmarks-2


стрела сино десен меур Покажи или скриј обележувачи во Word 2007

Чекор 1: кликнете на канцеларија иконата во горе лево од прозорецот Word, кликнете Опции за зборови.

doc-show-hide-bookmarks-3

Чекор 2: кликнете Напредно јазичето, одете Прикажи ја содржината на документот, проверете Прикажи обележувачи за да се прикажат обележувачи во документот и да се одберат за да ги сокријат. Кликни OK за да ја зачувате вашата поставка.

doc-show-hide-bookmarks-4


стрела сино десен меур Покажи или скриј обележувачи во Word 2003

Чекор 1: кликнете алатки табот, и кликнете Опции ставка.

doc-show-hide-bookmarks-8

Чекор 2: под Види табот, провери Прикажи обележувачи за да се прикажат обележувачи во документот и да се одберат за да ги сокријат. Кликни OK за да ја зачувате вашата поставка.

doc-show-hide-bookmarks-5


стрела сино десен меур Брзо прикажете или скриј обележувачи во Word со Kutools за Word

Kutools за Word им овозможува на корисниците два начина за брзо да ги прикажуваат или кријат обележувачите.

Kutools за Word, корисен додаток, вклучува групи на алатки за да ја олеснат вашата работа и да ја зголемите вашата способност за обработка на Word документ. Бесплатно судење за 45 денови! Го добие сега!

Метод 1. Кликнете Kutools > Прикажи / Сокриј копчето на Обележувач група за да ги прикаже сите обележувачки симболи и повторно да кликнете, ќе ги кријат сите обележувачки симболи.

Метод 2. Кликнете Претпријатие > поставувањата на екранот на Види група. Ве молам проверете Обележувачи кутија за да покажат обележувачки симболи во документот и да ги отсечат за да ги сокријат.

Можете да го видите резултатот како што е прикажано во подолу слики од екранот:

За повеќе информации за обележувачи во Word, посетете: прикажи или скриј обележувачи во Word.
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Rogerio · 4 years ago
    Thank Yoy, this article help me so much.

    best regards