Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо ги бришете сите празно или празни работни листови во Excel

Повеќето корисници на Excel може да се соочат со проблем пред тоа, ако сакате да ги избришете сите бели работни листови во работна книга со десетици листови, како можете брзо да ги избришете сите бели работни листови од десетици листови? Да користите код на VBA или рачно да ги избришете празните листови? Со Kutools за Excel's Избриши ги белите работни листови алатка, можете брзо да ги избришете сите бели работни листови (вклучувајќи скриени бели работни листови) со еден клик во Excel.


Кликнете Kutools More>> Лист >> Избриши ги белите работни листови. Погледнете го екранот:


користење:

Претпоставувајќи дека имате активна работна книга содржи работни листови на 10, а Blank1, Blank2 и Blank3 се бели работни листови кои престојуваат во различни позиции на лентата за јазичиња. Погледнете го екранот:

Потоа примени го Избриши ги белите работни листови алатка со кликнување Kutools More> Лист > Избриши ги белите работни листови, и брзо поле ќе се појави. Погледнете слики од екранот:

стрелка-голема

И потоа кликнете OK. Белите работни листови се бришат од работната книга. Погледнете го екранот:Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.