Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо ги бришете сите скриени работни листови со еден клик во Excel

Ако имате работна книга со повеќе скриени работни листови, како можете да ги избришете сите скриени работни листови одеднаш во Excel? Со Избриши ги сите скриени листови of Kutools за Excel, можете брзо да ги избришете сите скриени работни листови со еден клик.


Употреба:

1. Отворете ја работната книга која ги содржи скриените работни листови.

2. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools More > Лист > Избриши ги сите скриени листови. Погледнете слики од екранот:

снимен ги сите скриени листови 001

И потоа се појавува дијалог прозорец и ве прашува дали ќе ги избришете сите скриени листови или не.

снимен скриени листови 2

3. Потоа кликнете Да, ќе ги избришете сите скриени работни листови успешно. Погледнете го екранот:

снимен скриени листови 3


Демо: Брзо ги бришете сите скриени работни листови со еден клик во Excel

Kutools за Excel: со повеќе од 300 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.