Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Едноставно филтрирајте ги сите клетки со задебелени букви во Excel

Со Филтер задебелен корист на Kutools за Excel, лесно е да ги филтрирате сите клетки со задебелени букви во колоната со активни ќелии. Освен тоа, можете брзо и лесно да ги филтрирате сите клетки со задебелени букви во активната ќелија. Освен тоа, можете да ги потенцирате филтрираните резултати со одредена боја на бои или боја на позадина во исто време од страна на Специјален филтер корист на Kutools за Excel.

Едноставно филтрирајте ги сите клетки со задебелени букви во колона

Едноставно филтрирајте ги сите клетки со задебелени букви и истакнувајте со одредена боја на фонт / позадина


Едноставно филтрирајте ги сите клетки со задебелени букви во колона

Можете да ги филтрирате сите клетки со задебелен знак во активна колона брзо со само неколку кликања. Ве молиме да го направите следново.

1. Изберете било која ќелија во колоната која сакате да ги филтрирате сите задебелени ќелии. Кликни Kutools More > Специјален филтер > Филтер задебелен. Погледнете го екранот:

2. Потоа се појави дијалог-кутија за да ви кажам колку одделени ќелиите ќе бидат пронајдени во колоната. Ве молиме кликнете на OK копче.

Тогаш сите задебелени ќелии во избраната колона се филтрираат веднаш како што е прикажано подолу.


Едноставно филтрирајте ги сите клетки со задебелени букви и истакнувајте со одредена боја на фонт / позадина

Ако сакате да ги филтрирате сите задебелени ќелии во колона и да ги нагласите сите филтрирани ќелии со одредена боја на бои или боја на позадина во исто време, Специјален филтер корист на Kutools за Excel може да ви помогне. Ве молиме да го направите следново.

1. клик Kutools More > Специјален филтер > Специјален филтер. Погледнете го екранот:

2. Во Специјален филтер дијалог-кутија, треба да:

2.1 Изберете ја колоната која ќе ја филтрирате Опсег кутија;

2.2 Изберете го Формат опција и одберете Фонт задебелен од паѓачката листа Во Правила за филтрирање дел;

2.3 Проверете го Боја на фонт or Позадина Колоr како што ви треба во Обработка на резултати полето за делот и наведете боја од паѓачката листа;

2.4 Кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Забелешка: Сите филтрирани редови ќе бидат избрани ако е избрано полето Избери целиот ред.

3. Кликнете на OK копче во никнуваат Kutools за Excel дијалог-кутија.

Тогаш сите задебелени ќелии во избраната колона се филтрираат веднаш, а филтрираните ќелии се обележани со одредена боја на позадина. Погледнете го екранот:


Демо: Лесно да ги филтрирате сите клетки со задебелени букви во Excel

Kutools за Excel вклучува повеќе од 300 практични алатки Excel. Слободно да се обидете без ограничување во 60 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.