Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Најдете и одберете споени ќелии во Excel со еден клик

Повеќето од нас обично спојуваат некои клетки во Excel, а понекогаш треба да го форматираме, уредиме или избришеме споените ќелии. Значи ние прво треба да ги изберете сите споени клетки, Kutools за Excel 's Изберете споени ќелии може брзо да ги одбере сите споени ќелии одеднаш.


Кликнете Kutools >> изберете >> Изберете споени ќелии, видете го екранот:

shot изберете обележани клетки 1


Употреба:

1. Означете го опсегот што сакате да го изберете споените ќелии.

2. Потоа примени ја алатката со кликање Kutools > изберете > Изберете споени ќелии, и сите споени клетки се пронајдени и селектирани. Погледнете слики од екранот:

shot-select-merged-cells2 стрелка-голема shot-select-merged-cells3

Демо: Најдете и одберете споени ќелии во опсег

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.