Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо додавање и печатење на граница околу секоја страница во Excel

Не постои граница околу страниците додека печатете работен лист во Excel. Ако сакате да додавате граници околу страниците за печатење, како можете брзо да го направите тоа? Ако на стотици страници им се потребни граници како што е прикажано на екранот подолу, тоа ќе биде макотрпно! За брзо ракување со оваа работа, овде, Kutools за Excel"S Додај граница на секоја страница алатка може да додаде граница на секоја страница од тековниот лист со еден клик.

shot додадете граница на секоја страница 1


користење

1. Активен листот што сакате да додадете граници на секоја страница, и кликнете Kutools More > Печатење > Додај граница на секоја страница. Погледнете го екранот:

снимен додадете граница за секоја страница 1

2. А Kutools за Excel дијалогот се појавува за да ве потсети дека сите постоечки граници ќе бидат избришани ако се приложи Додади граница на секоја страница. Кликни Yeи да продолжат да додаваат граници околу секоја страница во листот. Погледнете го екранот:

Сега постојат граници на секоја страница во тековниот работен лист.

Совет: можете да го промените граничниот опсег со менување на паузата на страницата. Можете да го промените растојанието на страницата со Прегледот за преглед на страници.


Демо: Брзо додавање и печатење на граница околу секоја страница во Excel

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.