Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно и брзо да ја испечатите првата страница на секоја работна табела во Excel

Ако имате повеќе работни листови во вашата работна книга, а во некои случаи, само сакате да ги испечатите првите страници на секој работен лист во работната книга, можете да ги испечатите првите страници на секоја работна табела еден по еден, но ако имате Kutools за Excel инсталиран, можете лесно да ги испечатите сите први страници на секој лист со само неколку кликања со примена на нејзиниот Печати ја првата страница на секој работен лист алатка.


Кликнете Kutools More >> Печатење >> Печати ја првата страница на секој работен лист. Погледнете го екранот:

снимен за печатење на првата страница 1


користење

Примена на Печати ја првата страница на секој работен лист од Kutools за Excel е заштеда на време за работа со Excel.

Овозможете ја работната книга што сакате да ја отпечатите првата страница од секој лист, а потоа кликнете Kutools More > Печатење > Печати ја првата страница на секој работен лист. Погледнете го екранот:

снимен за печатење на првата страница 1

Потоа, сите први страници на секој работен лист во активната работна книга ќе бидат испечатени одеднаш.


Демо: Лесно и брзо да се печати првата страница на секој работен лист во Excel

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.