Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо прикажете ги сите скриени работни листови со еден клик во Excel

Всушност, многу е лесно да се сокријат неколку работни листови во Excel. Само задржи Ctrl клуч за избор на повеќе работни листови што сакате да ги сокриете, и десен клик на ливчето за да изберете Крие опција за да се сокријат сите избрани листови. Што ако сакате да ги прикажете сите скриени листови?

Excel не поддржува со опција за брзо прикажување на сите скриени работни листови. Можеби ќе треба да ги разоткриете скриените листови одделно. Кога има десетици скриени работни листови, таквото постојано кликање и избор на операции се одземаат многу време. Употреба Прикажи ги сите скриени листови in Kutools за Excel ви овозможува брзо да ги прикажете скриените работни листови со само еден клик!

Откажи ги сите скриени листови демо


Кликнете Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Прикажи ги сите скриени листови. Погледнете го екранот:

shot снимени сите листови 01


користење:

1. Отворете ја работната книга која содржи скриени работни листови.

2. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools > Прикажи / Сокриј > Прикажи ги сите скриени листови, и сите скриени листови ќе бидат прикажани. Погледнете слики од екранот:

shot-unhide-all-sheets2 стрелка-голема

Совет:

Ако сакате пофлексибилен начин да покажете или скриете пакет на работни книги и работни листови, на пример, прикажувајќи повеќе специфични работни листови, наместо да ги прикажете сите нив, тогаш можете да ја користите напредната алатка Скриј / обележи ги работните книги и листови in Kutools за Excel.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.