Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо овозможете пребарувач за напредни филтри и пребарувања во Outlook

Додека го користите Outlook, Query Builder е корисен за креирање на понапредни критериуми за филтрирање и пребарување. Сепак, тој бара од вас да го модифицирате регистарот за враќање на Query Builder во прозорецот за пронаоѓање на наод или друг дијалог за барање. Всушност Kutools за Outlook дава опција за лесно да го овозможите Query Builder во Outlook.

Овозможете го градителот за пребарување за напредни филтри и пребарувања во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Овозможете го градителот за пребарување за напредни филтри и пребарувања во Outlook

со Kutools за Outlook, лесно можете да овозможите пребарувач во Outlook како што следува.

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Бесплатно симнување сега!

1. Стартувајте го Outlook и кликнете Kutools > Опции. Погледнете го екранот:

шут овозможуваат пребарување градител 1

2. Во Опции дијалог прозорецот, одете на други, пак, табот, и проверете го Врати го табулаторот "Пребарувач на барањето" во Outlook Advanced Find Dialog кутија, потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Тогаш Градител на барањето јазичето е вратено и прикажано во Напредно пребарување дијалог-кутија веднаш.

Забелешка: По овозможување на оваа функција, на Градител на барањето табот, исто така, ќе биде прикажан на други дијаложни кутии за филтрирање / пребарување, како што се Филтер, папки за пребарување, условно форматирање итн.


Демо: овозможете го градителот за пребарување за напредни филтри и пребарувања во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!

Препорачани алатки за продуктивност

снимен kutools изглед kutools табот 1180x121
shot kutools outlook kutools плус табот 1180x121

Kutools for Outlook - Повеќе од напредните функции на 100 за Outlook, Подобрување на 70% Ефикасноста за вас

  • Комплетирани и повторени операции може да се направи еднократна обработка во секунди.
  • Пренасочете ги повеќекратните пораки поединечно со еден клик и автоматско напред со правилата.
  • Автоматски CC / BCC секоја испраќање на е-пошта и лесно за правила за прилагодување и автоматски одговор без потреба од сервер за размена.
  • Моќен филтер за несакани е-пораки, отстранување дупликатни е-пошта, одговарање со прилог, куп операции со еден клик и така натаму ...
  • 60-ден неограничен бесплатен пробен период. 60-ден гаранција за враќање на парите. 2 години бесплатна надградба и поддршка. Купи еднаш, користете засекогаш.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.