Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо увоз и извоз на автоматски текст (брзи делови) во Outlook

Ако сакате да увезувате и извозувате автоматски текст (брзи делови) во Microsoft Outlook, нормално можеби ќе треба да отворите папка со дефиниции на Outlook и рачно да копирате и залепите специфичен шаблон. Со Kutools за Outlook Панел на автоматски текст алатка, можете лесно да ги увезете и изнесете сите брзи делови во Microsoft Outlook со неколку кликања.

Брзо увоз на автоматски текст (брзи делови) во Outlook

Брзо изнесување на автоматски текст (брзи делови) од Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурКликнете на Kutools> панелот во прозорецот за порака. Погледнете го снимениот екран:

Kutools за Outlook: со повеќе од 20 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена. Земи го сега.

Панелот Auto Text ќе излезе на десната страна веднаш штом ќе кликнете на Пане копчето во лента во прозорецот за пораки. Погледнете го снимениот екран:

снимен автоматски извоз извоз на 1


стрела сино десен меурБрзо увоз на автоматски текст (брзи делови) во Outlook

1. Кликнете на снимен увозна врвот на панелот за автоматски текст. Погледнете го снимениот екран:

снимен автоматски извоз извоз на 2

2. Потоа се отвара дијалог за да ве потсетам дали продолжите да увезувате и да ги прифаќате постоечките авто текстови, кликнете Да or Не како што ви треба. Погледнете го екранот:

снимен автоматски извоз извоз на 3

3. Во никнуваат Увези автоматски текст дијалог, кликнете шут пребаруватеза да се овозможи Отворено дијалог прозорецот, да дознаете и изберете датотека на NormalEmail.xml што ќе увезете во вашиот Microsoft Outlook, а потоа кликнете на Отворено > OK копче.

снимен автоматски извоз извоз на 4

4. Потоа се појавува дијалог прозорецот на панелот и го прикажува вкупниот број на увезени категории и увезените брзи делови. .


стрела сино десен меурБрзо изнесување на автоматски текст (брзи делови) од Outlook

1. Кликнете на снимен извоз на врвот на панелот за автоматски текст и одберете го Извоз од паѓачката листа. Погледнете го снимениот екран:

снимен автоматски извоз извоз на 7

2. Во никнуваат Експортирај автотекст дијалог, кликнете на Погледни ги копче за да овозможите Save As дијалог прозорецот, ве молиме отворете дестинација папка во која ќе ја зачувате извезената датотека во, и кликнете на Зачувај копче.

снимен автоматски извоз извоз на 5

3. Отвори дијалог за да Ве потсетам дека Autotext е успешно извоз, кликнете OK да се вратите на е-поштата.

снимен автоматски извоз извоз на 6Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.