Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно преименувајте еден прилог на е-пошта во Outlook

Преименувањето на прилогот на е-пошта со свое име ви помага лесно да го препознаете во Outlook. Всушност, не постои метод за преименување на прилог на е-пошта во Outlook. Во оваа статија, ќе ви покажеме Преименувате корист на Kutools за Outlook, со оваа алатка, лесно можете да го преименувате избраниот прилог на една е-порака во Outlook.

Преименувај еден прилог на е-пошта во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПреименувај еден прилог на е-пошта во Outlook

Ве молиме да направите како што следува за да преименувате прилог на е-пошта во Outlook со Kutools за Outlook.

1. Влезете во папката за е-пошта и одберете е-пошта со прилогот кој сакате да го преименувате.

2. Во окното за читање, одберете прилог за да го овозможите Алатки за прилози tab. Погледнете го екранот:

снимен приказ на прилогот 6

3. Потоа кликнете Kutools под Алатки за прилози, а потоа кликнете Преименувате.

снимен приказ на прилогот 7

4. Во Преименувате дијалог прозорецот, отстранете го оригиналното име на прилогот во име поле, внесете ново име, а потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Забелешка: Треба да ја задржите продолжувањето на датотеката за време на овој процес.

По кликнување на OK копчето, избраната прилог на наведената е-пошта е успешно преименување. Погледнете го екранот:

Забелешка: Можете брзо да ги преименувате повеќе прилози од одбраната е-пошта одеднаш со Преименувај ги сите корист на Kutools за Outlook.


Демо: преименувајте еден прилог на е-пошта во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.