Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно масовно одговарајте на повеќе примени пораки одеднаш во Outlook

Поголемиот дел од времето, треба да одговорите на повеќе примени пораки со иста содржина. Со Outlook функцијата за вградување, треба да креирате правила за постигнување на оваа цел, но тоа е премногу време. Сега, со Одговори Повратна поштенска корист на Kutools за Outlook, можете лесно да одговорите на повеќе примени пораки одеднаш, без рачно создавање на пораки еден по еден или создавање на сложени и одземање време правила.

Лесно масовно одговарајте на повеќе примени пораки одеднаш во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Лесно масовно одговарајте на повеќе примени пораки одеднаш во Outlook

со Kutools за Outlook"S Одговори Поштенска помош од повеќе пораки, лесно можете да одговорите на повеќе примени пораки одеднаш во Outlook на следниов начин.

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Прочитај повеќе Сега бесплатно

1. Кликнете за да изберете повеќе примени пораки со држење Ctrl клуч истовремено.

shot bulk reply 1

Забелешка: Ако сакате да одговорите на сите примени пораки во одредена папка, отворете ја папката и потоа притиснете Ctrl + A копчињата на тастатурата за да ги изберете сите пораки одеднаш.

2. Потоа ве молиме да ја примените оваа алатка со кликање Kutools > Масовно Одговори > Креирај & управувај образец за одговор. Погледнете го екранот:

shot bulk reply 02

3. Тогаш a Креирај & управувај образец за одговор прозорецот се појавува. Ве молиме кликнете на копче за да се отвори Креирај дијалог-кутија. Во Креирај дијалог прозорецот, внесете име во полето за име и потоа кликнете на OK копчето за да креирате нов образец за одговор. Погледнете го екранот:

shot bulk reply 3

4. Сега треба да го компонирате телото на е-поштата за одговор. Додека составувате тело на е-пошта, можете да го форматирате текстот на телото со избирање на содржината и избирање на било кој текст формат во лентата за формати на текст што ви треба, а потоа кликнете на Одговори копче за да одговорите на сите избрани пораки одеднаш. Погледнете го екранот:

shot bulk reply 4

Белешки:

1). Можете да го уредите името на создадениот образец за одговор со избирање на шаблонот и потоа кликнување на Преименувате копчето во Креирај & управувај образец за одговор прозорец. Погледнете го екранот:

shot bulk reply 5

2). Или можете да избришете создаден образец за одговор со тоа што ќе го изберете и потоа кликнете на избришете копчето како прикажано подолу екранот.

shot bulk reply 6

3). Кликни Подесувања копчето shot bulk reply 8 копчето за да се оди на Опции дијалог-кутија. Во Опции дијалог прозорецот, проверете или одштиклирајте Отворете го предлогот за одговор пред да го испратите како што ви треба. видиш скриншот:

shot bulk reply 7

4). Сите создадени шаблони за одговор ќе бидат наведени на лентата под Kutools tab. Можете лесно да одговорите повеќе пораки со одреден образец со кликање Kutools > Масовно Одговори а потоа одбереш потребната дефиниција за одговор од паѓачката листа. Погледнете го екранот:

shot bulk reply 9


Демо: масовно одговарајте на повеќе или сите пораки одеднаш во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Victor · 1 years ago
    I would like to know if kutools has the option to disable the folder creation for the bulck dettach option as it is quite annoying to have thousands of single folders created, I just need the documents downloaded there nothing else.

    many thanks