Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо конвертирајте ги сите равенки на слики или слики во Word

Понекогаш можеби ќе треба да ги претворите сите равенки во слики или слики во Word, но како можеме брзо да ги претворите сите равенки во слики во Word? Има ли полесен начин да го стори тоа? Одговорот е дефинитивно да. Kutools за Word"S Конвертирај равенки со слики алатка може брзо да ги конвертира сите равенки на сликите во целиот документ или да ги конвертира сите равенки на слики во дел од документот.

Ги претвора сите равенки на слики од целиот документ

Конвертирај ги сите равенки на слики од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools > Конвертирај > Конвертирај равенки со слики. Погледнете го екранот:

Забелешка: Оваа функција не е достапна за Word 2013.


Ги претвора сите равенки на слики од целиот документ

Ако сакате да ги конвертирате сите равенки на слики во документ како што е прикажано на екранот подолу, можете брзо да го направите тоа како што следи:

1. Ставете го курсорот од било која равенка и потоа примени ја алатката со кликање Kutools > Конвертирај > Тајните равенки за слики.

2. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано на сликите со слики од удар.


Конвертирај ги сите равенки на слики од дел од документот

Ако сакате да ги конвертирате сите равенки само на слики или слики од дел од документот, можете да го направите како што следува:

1. Означете и одберете дел од документот во кој сакате да ги конвертирате сите равенки на сликите од.

2. И потоа примени ја алатката со кликање Kutools> Конвертирај > Тајните равенки за слики. Ќе ги видите резултатите како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  shrikar · 1 years ago
  Hi,

  I am not able to convert maths equation to the image by this tool. Currently i am using the trial version of Kutools. Every time i am choose this option i got a message in popup "0 equation is converted in image."

  Regards
  Shrikar sharma