Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо наведете ги сите имиња на ознаки и движете се меѓу обележувачите во Word

со Kutools за Word's Панел на обележувачи корист, вметнување на обележувачи и управување со обележувачи никогаш не станало толку лесно. Ги наведува сите име на обележувачи во рамките Панел на обележувачи, и удобно е да се движите меѓу обележувачите со едноставен клик. За да кликнете на некој обележувач во рамките на Панел на обележувачи, и веднаш ќе се движи до позицијата на обележувачот во тековниот документ. Можете брзо да ги примените следните операции во рамките на Панел на обележувачи.

Никогаш не беше толку лесно да вметнете обележувач во Word

Наведете ги сите имиња на ознаки со прозорец

Лесно се движите помеѓу обележувачите во документот

Брзо отстранете ги сите обележувачи во документот

Лесно сортирајте обележувачи по име или локација во Обележувач панелот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Панел на обележувачи. Погледнете го екранот:

снимен обележувач 1


стрела сино десен меур Никогаш не беше толку лесно да вметнете обележувач во Word

Никогаш не било толку лесно да додадете или вметнете ознака во документот со Kutools за Word. Можете лесно да вметнувате обележувачи со следниов метод:

1. Вие само треба да го поставите курсорот на местото каде што сакате да внесете нов обележувач.

2. Потоа кликнете на копчето Вметни ( shotbook марка 2 ) на врвот на прозорецот за обележувачи за да се примени Обележувач дијалог. Во Обележувач дијалог, внесете го името на обележувачот, а потоа кликнете OK копче. Ќе се вметне нов обележувач. Погледнете го екранот:

снимен обележувач 3

Совет: Името на обележувачот мора да започне со писмо.


стрела сино десен меур Наведете ги сите имиња на ознаки со прозорец

Сите имиња на обележувачи на документот ќе бидат наведени во Панел на обележувачи, така што лесно можете да управувате со сите обележувачи во целиот документ. Погледнете го екранот:

снимен обележувач 4


стрела сино десен меур Лесно се движите помеѓу обележувачите во документот

Вие само треба да кликнете на кое било име на обележувачот во Панел на обележувачи, брзо ќе се движи до позицијата на обележувачот во тековниот документ.

На пример, кога ќе кликнете на името на првиот именик (Обележувач) во Панел на обележувачи, тоа ќе се движи до позицијата на тоа во десната страна на документот како што е прикажано во подолу екранот.

снимен обележувач 5
doc-2

Потоа, кога ќе кликнете на друго име на обележувач (Kutools за Excel) во Панел на обележувачи, веднаш ќе се движи до позицијата на обележувачот во десната страна на документот, како што е прикажано на екранот подолу.

снимен обележувач 6


стрела сино десен меур Брзо отстранете ги сите обележувачи во документот

Постојат лесен начин за да ги отстраните обележувачите со Kutools за Word"S Панел на обележувачи алатка.

Десен клик на одреден обележувач што сакате да го отстраните и кликнете Избришете or Избриши ги сите од прикажаното контекстно мени . Погледнете го екранот:

снимен обележувач 7


стрела сино десен меур Лесно сортирајте обележувачи по име или локација во Обележувач панелот

Ако сакате да ги сортирате обележувачите по имиња или локации, само кликнете Вид > име or локација како што ви треба.
снимен обележувач 8

Забелешка:

1. Или внесете обележувачи или отстранете обележувачи во документот, на Панел на обележувачи автоматски ќе ја освежи листата со обележувачи. Ако не сте сигурни за освежување на обележувачот, можете рачно да ги освежите со кликање копчето во Панел на обележувачи.

2. На снимен обележувач 9 копчето може да ја преименува активната обележувач и снимен обележувач 10 може да ги вклучи скриените или прикажувај ги обележувачите.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.