Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно конвертирајте текст во насловот за сите фигури во Word

на Повторно креирање на сликата корист на Kutools за Word може брзо да ги претворат сите текстови со броеви за да ги содржат насловите се додека овие текстови остануваат над или под бројките. Исто така, ако насловите на сликата се менуваат во нормален текст поради некои причини, оваа алатка ќе ви помогне брзо да ги изградите насловите на сликите.

Лесно конвертирајте текст во насловот за сите бројки во збор

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > обнова > Повторно креирање на сликата. Погледнете го екранот:


Лесно конвертирајте текст во насловот за сите бројки во збор

Ако имате текстови со броеви под или погоре, како што е прикажано на екранот подолу и сакате да ги конвертирате за да ги внесете насловите, можете брзо да го направите како што следува:

1. клик Kutools More > обнова > Повторно креирање на сликата.

2. По кликнување Повторно креирање на сликата алатка, ќе ја прикаже Повторно креирање на сликата дијалог.

Ако сакате да го конвертирате текстот погоре или подолу на сликата или iamge со тоа што ќе го замени со стил на наслов на фигурата на системот, ве молиме проверете Конвертирај во насловот на системот опција, а потоа кликнете OK копче.

Забелешка: Под Избери текст со број (слика), ако кликнете на Над опцијата, ќе го избере текстот над секоја слика и ќе го претвори во фигурата. И ако кликнете на Подолу опција, тој ќе го конвертира текстот под секоја слика како фигура насловот.

Или, ако сакате да го конвертирате и да го задржувате текстот погоре или подолу како фигура, проверете Не го менувајте избраниот текст опција, а потоа кликнете OK копче.

3. Според поставките, можете да ги следите двата типови фигури со слики. Погледнете слики од екранот:

Да го конвертирате текстот погоре или подолу, со тоа што ќе го замени со стил на фигурата на сликата на системот

shot-reconstruction-figure-caption

За да ги конвертирате и задржувате текстовите погоре или подолу како фигури

shot-reconstruction-figure-caption

Совет: Ако не сакате да конвертирате некои текстови над или под слики или слики како наслони на слики, ве молиме одвртете ги нив во листата на текстот пасус. Погледнете го екранот:


Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.