Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно вкрстете ги референтните табели, бројки и равенки во текстовите во Word

Kutools за збор"S Трансферот на потпис и Постави го референтот може да ви помогне лесно да преминете референтни табели, бројки и равенки насловите во Microsoft Word. Тоа е исто толку едноставно како и начинот на копирање на насловот со кој сакате да се повикате Трансферот на потпис и да се вкрстат со описот на насловот Постави го референтот.

Лесно вкрстете ги референтните табели, бројки и равенки во текстовите во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Повеќе > Подигнете наслов or Постави го референтот. Погледнете го екранот:


Лесно вкрстете ги референтните табели, бројки и равенки во текстовите во Word

Те молам кликнете или изберете го насловот што сакате да го подигнете за вкрстено референцирање со кликање Kutools More > Повеќе > Подигнете наслов, а потоа ставете го курсорот до местото каде што сакате да ја преправите насловот и да ја примените услугата со кликање Kutools More > Повеќе > Постави го референтот. Погледнете го екранот:

1. Ве молиме кликнете или изберете го насловот што сакате да го подигнете за вкрстено референцирање, како што е прикажано на екранот подолу.

2. клик Kutools More > Повеќе > Трансферот на потпис. Погледнете го екранот:

3. И потоа ставете го курсорот до местото каде што сакате да го преправите насловот и да ја примените услугата со кликање Kutools More > Повеќе > Постави го референтот. Погледнете го екранот:

4. Како што можете да видите во скриншот на екранот подолу, табелата 3 на табелата е вкрстено референцирана, така што можете да притиснете Ctrl + Кликнете да се следи врската.


Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.