Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги или избришете ги сите обележувачи од документ во Word

Кога сакате да ги избришете сите обележувачи во документот, можеби ќе треба да ги избришете посебно во полето за дијалог за обележување во Word. Но, со Отстрани ознака за обележување на Kutools за Word, можете брзо и удобно да ги избришете сите обележувачи.

Избришете ги сите обележувачи од целиот документ

Избришете ги сите обележувачи од изборот на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools> Отстрани. Погледнете го екранот:

шут отстрани обележувачи 1


стрела сино десен меур Избришете ги сите обележувачи од целиот документ

Ако сакате да ги избришете сите обележувачи од целиот документ, ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > Отстрани. Тогаш сите обележувачи се избришани од целиот документ.

Можете исто така да ги отстраните сите обележувачи со кликање Kutools > Повеќе > Отстрани ги сите обележувачи. Забелешка: Оваа команда може да ги отстрани сите обележувачи од целиот документ.

шут отстрани обележувачи 2

shot-remove-bookmark-6

стрела сино десен меур Избришете ги сите обележувачи од изборот на документот

Ако сакате да ги отстраните обележувачите од изборот на документот, треба да го изберете делот што сакате да го отстраните обележувачите и кликнете Kutools> Отстрани за да ги избришете сите обележувачи од изборот.

shot-remove-bookmark-6

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.