Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изнесување и зачувување на сите маси од документот како слики во збор

Дали некогаш сте се запрашале како можете брзо да извезувате и да ги зачувате сите маси од документот како слики во збор? Kutool за Word Извозни табели за Слики алатка може брзо да извезува и да ги зачува сите маси како слики во папка.

Извоз и зачувајте ги сите маси од документ како датотеки со слики во папка

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Извоз / увоз > Извоз табела на слики. Погледнете го екранот:


Извоз и зачувајте ги сите маси од документ како датотеки со слики во папка

Претпоставувајќи дека имате документ со многу табели во него (како што е прикажано на екранот подолу) и сакате да ги изнесете и зачувате сите табели од документот како датотека со слики, можете да го направите како што следува:

shot-export-save-tables-2

1.Отворете го документот што сакате да го извезувате и зачувајте ги сите табели како датотеки со слики, а потоа применувајте ја алатката со кликање Kutools More > Извоз / увоз > Извоз табела на слики.

2.Забележете ги поставките во Извоз табела на слики дијалог-кутија.

shot-export-save-tables-3 1

A: Ве молиме наведете папка со датотеки за да ги зачувате извезените слики.

B: Ве молиме наведете го формат на сликата (како PNG, Jpeg или Gif).

C : Ве молиме наведете ја големината на сликата.

Забелешка: исто така можете да креирате html-индекс за да управувате со сите датотеки со слики.

3. клик Извоз копче за да се примени операцијата. Ќе го видите резултатот како што е прикажано на екранот подолу.

shot-export-save-tables-4


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.