Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно групирајте ги копчињата за радиото во документот Microsoft Word

Дали постои лесен начин да се групираат радио копчињата во Word документ, така што можете да проверите едно копче од секоја група? Не се мешајте, со Kutools за Word"S Групирај ги копчињата за радио алатка, можете лесно да групирате радио копчиња во Word документ.

Лесно групирајте ги копчињата за радиото во Word документ со Kutools за Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Лесно групирајте ги копчињата за радиото во Word документ со Kutools за Word

Ако ги имате следните групи на радио копчиња и сакате да ги групирате за да проверите едно копче од секоја група, наместо да проверите едно копче од целата група, можете брзо да го направите со следниов начин.

1. Изберете група во документот.

2. И потоа кликнете Kutools > Проверете го полето > Групирајте ги копчињата за радио. Погледнете го екранот:

снимени радио копчиња за групи 3

3. Сега го прикажува Групирајте ги копчињата за радио дијалогот, во овој дијалог, наведете го името на групата во Име на групата полето за текст, а потоа кликнете OK за да го затворите дијалогот.

4. И можете да го видите резултатот на следниов начин. Погледнете го екранот:

Забелешка:

1. Ако во документот постојат две групи на радио копчиња, само треба да именувате група. Ако има три групи, наведете две.

2. Имињата на групите треба да бидат различни.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.