Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо вметнете или увезете повеќе слики или слики одеднаш за да документирате во Word

Ако сакате брзо да вметнете или внесувате повеќе слики или слики одеднаш во Word документ, Kutools for Word Вметни повеќе слики алатка може брзо да вметне повеќе слики или фотографии одеднаш за да ги документира.

Внеси или увезе повеќе слики или слики одеднаш во Word документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Вметни повеќе слики. Погледнете го екранот:

снимена слика 1


стрела сино десен меур Внеси или увезе повеќе слики или слики одеднаш во Word документ

Претпоставувајќи дека сакате да вметнете повеќе фотографии одеднаш во Word документ, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Ве молиме отворете го документот во кој сакате да вметнете повеќе фотографии или слики, а потоа да ја користите оваа алатка со кликање Kutools > Вметни повеќе слики.

2. Ве молиме наведете ги поставките во Вметни Слики дијалог-кутија. Погледнете го екранот:

A : Можете да го користите ова копче за да додадете или вметнете повеќе датотеки со слики одеднаш во Вметни Слики дијалог-кутија.

B: Ова копче може брзо да ги додаде или вметне сите слики или фотографии од папка во Вметни Слики дијалог-кутија.

C: Можете да го користите копчето Отстрани за да наместите одредена слика од дијалогот Вметни слики или со користење на Премести копче или Да се ​​движи надолу копче за да го организирате редот на сликите пред да го вметнете во документ.

D : Ве молиме кликнете Вметнете копче за брзо вметнување на слики. Совет: Можете исто така да изберете да ја вметнете патеката за сликата како насловот на сликата.

3. По кликнување Вметнете копчето, ќе ги видите сите слики или фотографии во вашиот документ како што е прикажано на екранот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.