Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо спојте или комбинирајте повеќе документи во еден документ во Word

Не постои опција за брзо комбинирање или спојување на повеќе документи во еден документ во Word. Kutool за Word"S Се логирате алатката за документи може брзо да се спои или комбинира повеќе документи во еден документ во Word.

Спојување или комбинирање на повеќе документи во еден документ во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Се логирате. Погледнете слики од екранот:


Спојување или комбинирање на повеќе документи во еден документ во Word

Ако сакате да споите или да комбинирате повеќе документи во еден документ, можете брзо да го направите тоа како што следува:

1. Отворете ја вашата апликација за Microsoft Word со нов празен документ, а потоа со примена на оваа алатка со кликање Kutools More > Се логирате. Совет: Ако нема документ отворен во Microsoft Word, не можете да примените функции или алатки на Kutools for Word.

2. Ве молиме наведете ги поставувањата во Спојувајте ги документите дијалог-кутија.

A: Можете да го користите Додај датотеки копчето за да додадете повеќе документи што сакате да ги комбинирате или споите во Спојувајте ги документите дијалог-кутија.

B: Додај папка копчето ќе ги додаде сите документи од папка во полето за дијалог Merge Documents.

C: Ако сакате да го отстраните конкретниот документ од Спојувајте ги документите дијалог прозорецот, ве молиме изберете го документот и кликнете Отстрани копче. Можете исто така да го користите Премести or Да се ​​движи надолу копче за да ги преуредите документите за спојување.

D: Можете да изберете да вметнете пауза од страници, прекршување на делот или нема пауза помеѓу документите. Можете исто така да се обидете да ја вметнете патеката за датотеки на секој документ за да го посочите изворот на содржина во финалниот документ.

E: Кликни Се логирате копче за да започне соединувањето.

3. клик Се логирате копче за да се спојат документите. Сите документи ќе се спојат во нов документ како што е прикажано во скриншот подолу.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  MUZAHID · 2 months ago
  hi its working but with discrepancy of page adjustments.

  need to adjust page settings
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Paul Bennington · 1 years ago
  I can't get it to work for rtf files - files selected are not loaded
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Tad Amore · 1 years ago
  Hello, I am testing your software, and if we can make this work, we would end up buying a lot of seats. We need to merge Word documents together retaining the formatting. This is not working? When I merge two documents together the headers are removed pages are skipped?