Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отворете ја моменталната локација на документот и папката за автоматско обновување во Word

Ако сакате да ја отворите папката на тековниот документ во Word, Kutools for Word Отворете ја моменталната локација на документот алатка може брзо да ја отвори папката на тековниот документ. Понатаму, исто така можете брзо да ја отворите стандардната локација за зачувување, локацијата за автоматска наплата и локацијата на кориснички шаблони со Kutools for Word.

Отвори папка на тековниот документ во Word

Отвори ја стандардната локација за зачувување во Word

Отворете локација за автоматско закрепнување во Word

Отвори го корисничкиот дефиниција во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools >> Повеќе >> Отворете ја моменталната локација на документот. Погледнете го екранот:

снимена отворена тековна локација за документи 1


стрела сино десен меур Отвори папка на тековниот документ во Word

Ако отворите документ во Word и сакате да пристапите до папката на тековниот документ, можете брзо да го отворите или да пристапите до папката на тековниот документ на следниов начин:

1. Ве молиме активирајте го прозорецот на документот што сакате да го отворите или да пристапите до неговата папка во Word, а потоа да ја примените алатката со кликање Kutools >> Повеќе >> Отворете ја моменталната локација на документот.

2. Ќе ја отвори папката на тековниот документ како што е прикажано на екранот подолу.


стрела сино десен меур Отвори ја стандардната локација за зачувување во Word

Ако сакате да ја отворите или да пристапите до стандардната локација за зачувување во Word, можете да го добиете тоа како што следува:

1. Отворете ја вашата Реч, а потоа примена на оваа алатка со кликање Kutools >> Повеќе >> Отворете стандардно зачувување на локација.

2. Ќе ја отвори стандардната папка за зачувување на вашата апликација за Word како што е прикажано во екранот подолу.


стрела сино десен меур Отворете локација за автоматско закрепнување во Word

Ако сакате брзо да го отворите или да пристапите до локацијата за автоматска наплата во Word, можете да го направите како што следува:

1. Отворете ја вашата апликација за Word, а потоа примената ја оваа алатка со кликање лижење Kutools >> Повеќе >> Локација за автоматско обновување.

2. Ќе ја отвори локацијата за автоматска наплата на вашата апликација за Word како што е прикажано на екранот подолу.


стрела сино десен меур Отвори го корисничкиот дефиниција во Word

Ако сакате брзо да отворите или да пристапите до локацијата на кориснички дефиниции во Word, можете да го направите како што следува:

1. Отворете ја апликацијата Word, а потоа примената ја оваа алатка со кликање Kutools >> Повеќе >> Лозинка за отворени кориснички шаблони.

2. Ќе ја отвори корисничката дефиниција на локацијата на Вашето Зборот како што е прикажано на екранот подолу.

Обично патеката на папката со кориснички шаблони е C: \ Users \ Вашето корисничко име \ appdata \ roaming \ microsoft \ templates. Ако вашето корисничко име е Џејмс, "Џејмс" ќе го замени "твоето корисничко име ".


стрела сино десен меур Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.