Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Едноставно проверете ги интерпункциите и префрлете ги сите кинески знаци на англиски јазик во Word

Со Англиска интерпункција корист на Kutools за Word, можете брзо да ги конвертирате сите кинески интерпункции на англиски интерпункциски знаци не само во селекција, туку и во целиот Word документ.

Конвертирајте ги сите кинески знаци на англиски јазик во селекција

Конвертирајте ги сите кинески знаци на англиски јазик во целиот документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Конвертирајте ги сите кинески знаци на англиски јазик во селекција

Овој дел зборува за конвертирање на сите кинески интерпункции на англиски јазик во избор на Word документ. Ве молиме да го направите следново.

1. Изберете опсег содржи кинески интерпункции кои ќе ги конвертирате на англиски, а потоа кликнете Kutools > Конвертирај > Англиска интерпункција. Погледнете го екранот:

2. клик OK во се појавува Kutools за Word дијалог.

3. Тогаш сите кинески интерпункции во избраниот опсег се претвораат во англиски пунктуации.


Конвертирајте ги сите кинески знаци на англиски јазик во целиот документ

Ако сакате да ги конвертирате сите кинески знаци на англиски јазик одеднаш во целиот документ, обидете се како подолу.

1. Кликнете на кое било место на вашиот документ, а потоа вклучете ја алатката со кликање Kutools > Конвертирај > Англиска интерпункција. Погледнете го екранот:

2. Тогаш a Kutools за Word дијалогот се појавува за да ве потсети да ја примените оваа операција на целиот документ или не, кликнете Да да продолжи.

3. И тогаш, сите кинески пунктуации во целиот документ се конвертираат на англиски јазик во исто време. Ве молиме кликнете OK во конечно се појавува дијалог за да се заврши целата операција.


Демо: Лесно конвертирајте ги сите кинески знаци на англиски во Word со Kutools за Word

Kutools за Word вклучува повеќе од 100 моќни функции и алатки за Microsoft Word. Слободно да се обидете без ограничување во 30 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.