Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите празни или празни линии во Word

Понекогаш може да дознаете многу несакани празни линии помеѓу пасусите во Word. На пример, постојат многу празни линии кога вметнувате e-mail или текстуални датотеки во Word документи. Ако само неколку од несакани празни линии, лесно е да ги отстраните рачно. Како за бројни во долг документ? Kutools за Word's Отстрани празни рачни линии ќе донесе пригоден и лесен начин да ги отстрани сите празни линии во изборот или целиот документ со само еден клик.

Отстранете ги сите празни или празни линии од целиот документ

Отстранете ги сите празни или празни линии од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Празни пари > Отстрани празни рачни линии. Погледнете го екранот:

шут отстрани рачни линии паузи 05


стрела сино десен меур Отстранете ги сите празни или празни линии од целиот документ

Ако сакате да ги избришете празни или празни линии од целиот документ, можете да ја примените алатката со кликање Kutools > Празни пари > Отстрани празни рачни линии. Сите празни или празни линии во целиот документ ќе бидат отстранети.

shot-remove-manual-line-breaks-1
стрела-стрела
shot-remove-manual-line-breaks-2

стрела сино десен меур Отстранете ги сите празни или празни линии од дел од документот

Претпоставувајќи дека само сакате да ја извадите празна или празна линија од некој дел од документот, најпрво треба да изберете дел од документот, а потоа да ја примените алатката со кликање Kutools > Празни пари > Отстрани празни рачни линии. Сите празни или празни линии во изборот ќе бидат отстранети.

shot-remove-manual-line-breaks-3
стрела-стрела
shot-remove-manual-line-breaks

Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.