Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите алишта на првата линија во Word

Понекогаш кога копирате или преземате содржини од веб-сајт или друго место до вашиот Word документ, можеби нема да го избегнете копирањето на формат на содржина. Можеби ќе се соочите со форматот на првите линии вовлечени со различни првични линии за вметнување. Со цел да го обедини форматот на вашиот тековен документ, можеби ќе треба да ги отстраните сите алишта од првата линија од целиот документ. Со Kutools за Word"S Отстрани ги сите први линии алатка, можете брзо да ги отстраните сите алишта на првата линија одеднаш од целиот документ.

Отстрани ги сите алишта на првата линија од целиот документ.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Indents > Отстрани ги сите први линии. Погледнете го екранот:

снимете ги прстите на линијата 01


Белешки:

1. Отстрани ги сите први линии опцијата може само да ги отстрани алиштата од првата линија. Првичните алишта ја прават влезот од прва линија за создавање на алишта. Погледнете го екранот:

2. Отстрани ги првите линии опцијата не може да ги отстрани другите алишта, како што се:

Леви агли, кои прават вметнувања од страна на левичар за создавање (ако сакате да ги отстраните сите лева алиња, одете на Брзо отстранете ги сите леви алишта во Word), видете го екранот:

Десни алинеи, кои прават вметнувања од десниот производител на отпечатоци (ако сакате да ги отстраните сите десни алишта, одете на Брзо отстранете го правото десен агол во Word), видете го екранот:

Виси алишта, кои прават вдлабнувања со виси изработувач на алишта, видете го екранот:

Простор или јазични агли, кои прават вметнувања со кликнување на Простор или јазиче (ако сакате да ги отстраните просторот или јазичните алишта, одете на Брзо отстрани ги сите простор / јазичиња во Word), видете го екранот:


стрела сино десен меур Отстрани ги сите алишта на првата линија од целиот документ.

Ако во вашиот тековен документ има содржини со различни видови на алишта од прва линија, како што е прикажано подолу и сакате брзо да ги отстраните сите алишта од целиот документ, можете да го направите како што следува:

1. Ставете го курсорот врз тековниот документ и потоа примени ја оваа алатка со кликање Kutools > Indents > Отстрани ги сите први линии. Погледнете го екранот:

2. По кликнување Отстрани ги сите први линии, сите првични алишта ќе бидат директно отстранети од целиот документ. Погледнете слики од екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.