Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите скриени податоци или текст од документ во Word

Да се ​​скрие текстот во Word е корисно кога треба да отпечатите две различни верзии на документот. Можете брзо да го доделите скриениот формат на оние текстови што не сакате да ги отпечатите, но не сакате да зачувате две копии од него. Да, треба да има многу цели за користење на формат на скриен текст во Word. Сепак, да се дистрибуира документ без отстранување на скриени податоци или текст кој содржи доверливи или поинаку чувствителни податоци е многу опасно во електронска форма. Kutools за Word's Отстрани скриен текст алатка може да ви помогне да ги отстраните сите скриени податоци или текстови во целина или избор на Word документ за да ги чувате вашите документи безбедно.

Отстранете ги сите скриени податоци или текст од целиот документ

Отстранете ги сите скриени податоци или текст од дел од документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани скриен текст. Погледнете го екранот:

снимен скриен текст 01


стрела сино десен меур Отстранете ги сите скриени податоци или текст од целиот документ

Отворете го документот кој содржи скриени податоци или текст што сакате да го отстраните, приложите ја алатката со кликање Kutools > Отстрани > Отстрани скриен текст и потоа кликнете Да. Совет: можете да ги прикажете скриените податоци или текст во документот со кликање датотека > Опции > Покажи > Ве молиме проверете Скриен текст in Секогаш прикажувај ги овие ознаки за форматирање на екранот секција. Можете исто така да отидете да го вклучите и исклучите скриениот текст со користење на Kutools for Word поставувањата на екранот алатка.

Сите скриени податоци или текст во целиот документ се отстранети.


стрела сино десен меур Отстранете ги сите скриени податоци или текст од дел од документот

Ако само треба да го отстраните целиот скриен текст од некој дел од документот, прво изберете дел од документот, а потоа со примена на алатката кликнете Kutools > Отстрани > Отстрани скриен текст и кликнете на Да да го отстраните целиот скриен текст од вашиот избор. Совет: можете да ги прикажете скриените податоци или текст во документот со кликање датотека > Опции > Покажи > Ве молиме проверете Скриен текст in Секогаш прикажувај ги овие ознаки за форматирање на екранот секција. Можете исто така да отидете да го вклучите и исклучите скриениот текст со користење на Kutools for Word поставувањата на екранот алатка.

Сите скриени податоци или текст во изборот се отстранети.


стрела сино десен меур Поврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.